gebruiken, om gezamenlijk deze mooie en boeiende vereniging levend te houden. Tot slot U zult gemerkt hebben dat ons Genootschap, ook in het afgelopen jaar, zeer actief is geweest en zich op diverse terreinen behoorlijk heeft geprofileerd. Wij willen dat graag in de toekomst voortzetten. Dat kunnen wij dankzij uw steun, de steun van onze leden. U zult het vast met mij eens zijn, als ik zeg: De geschiedenis van Wieringermeer gaat ons allen aan. Houd die in ere! Bedankt voor uw aandacht. Notulen jaarvergadering van 22 februari 2011 om 20.00 uur in de "Gasterij 64" te Slootdorp. 1. Opening Voorzitter R. Kooien, opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. De opkomst is, zijns inziens, wat mager, gezien het totale ledenbestand, maar hij is blij met de aanwezigheid van deze leden. Een speciaal welkom is er voor Lyda Tijsen, die na de pauze zal vertellen over het theater maken en de film zal vertonen van de "Theaterdag". De huishoudelijke zaken, zoals het betalen van de consumpties, het tekenen van de presentielijst en de lidmaatschapsformulieren, komen ook aan de orde.Er zal een extra agendapunt worden toegevoegd: punt 4a Kascontrole. Een terugblik van 2010 komt aan de orde in het jaarverslag van de secretaris. Daarom gaat de voorzitter in op de toekomst en de plannen van 2011. De diverse werkgroepen binnen het Genootschap zijn "goed in de weer". Onder andere de archiefgroep is druk met het registreren en opbergen van de spullen, de scangroep met het digitaal opslaan van de o.a. de fotomaterialen, de schrijversgroep met hun specifieke activiteiten, etc.De redactie van de Kroniek is uitgebreid met 2 vrijwilligers en het team zal trachten, om de hoge kwaliteit van het fraaie orgaan te behouden. Ook refereert de voorzitter aan een aantal personen, die op hun eigen terrein druk doende zijn binnen het Genootschap. Zoals mevr. I. Hoogenbosch met archeologie, dhr. K. Dekker met zijn verzameling over boerderijen in de Wieringermeer en dhr. J. Broekstra met het conserveren van oude films. Een aantal verzamelaars in de polder ("Oude Glorie") is bezig om, gezamenlijk met het Genootschap, een samenwerking aan te gaan. Zij willen daarbij wel hun eigen ongebonden status behouden. De gemeente Wieringermeer zal dit jaar 70 jaar bestaan en in dat kader zullen er diverse activiteiten plaatsvinden, waarover u t.z.t. meer zult vernemen. De dvd's met "verhalen" van het Beloofd Land, zijn binnenkort volop verkrijgbaar in het Genootschapshuis. De kosten hiervan zijn 5,= per stuk. De voorzitter besluit met het aangeven, dat er volop plannen zijn voor 2011. 2. Notulen De notulen van de jaarvergadering van 9 februari 2010, zoals opgenomen in de Kroniek nummer 55, worden met algemene stemmen, zonder op- en/of aanmerkingen goedgekeurd. Daarna worden deze ondertekend door zowel de voorzitter, alsook de secretaris. 3. Jaarverslag secretaris De secretaris geeft in zijn jaarverslag een uitvoerig overzicht over vele zaken, waarbij het Genootschap het afgelopen jaar betrokken is geweest. Het ledenaantal geeft op 31 december 2010 een lichte daling t.o.v. 2009. (Op 3idec. 2010 totaal 1072 leden en op 31 december 2009 waren dat er 1076) Het Genootschap heeft aan veel activiteiten deelgenomen. Binnen het Genootschapshuis o.a. metthemamiddagen en tentoonstellingen. Daarbuiten o.a. op de voorjaarsbeurs in Wieringerwerf, het havenfeest in Middenmeer en op de landdag van 4 september. Bij de bibliotheek in Wieringerwerf was er een wisselende tentoonstelling (H.I.P.) en ook in het Beloofd Land Huis waren we nauw betrokken bij de activiteiten. Kroniek no. 58, 79e jaargang, 2011/1 7

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 9