de nog lopende tentoonstelling over: "De tekens van geschiedenis van de 80 jarige Wieringermeer". Van 12 t/m 14 maart waren we aanwezig op de voorjaarsbeurs in Wieringerwerf. Op 21 augustus hadden we een marktkraam bij het havenfeestin Middenmeer. Ookopde landdag op 4 september mocht het Genootschap aanwezig zijn. U ziet, al met al heeft het Genootschap ook het afgelopen jaar weer aan behoorlijk veel activiteiten, zowel binnen als buiten het Genootschapshuis, deelgenomen. KopGroep Bibliotheken De KopGroep bibliotheken verzorgt in diverse bibliotheken in de Noordkop een zgn. "HIP" (=Historisch Informatie Punt). Hier gebeurt dit, in samenwerking met het Genootschap, in de bibliotheek te Wieringerwerf. De thema's van het HIP waren tot nu toe: 1. Plannen en dijkbouw 2. Ontginning 3. Boerderijbouw, verschillende types 4. Ontwikkeling dorpen, eerste huizen, scholen, etc 5. Bodemvondsten 6. Naamgeving in de Wieringermeer De KopGroep Bibliotheken heeft de intentie, om in de toekomst samen met het Genootschap, in de bibliotheek avonden te organiseren over onderwerpen betreffende de Wieringermeer. Beloofd Land Het Genootschap was nauw betrokken bij de diverse tentoonstellingen, die werden georganiseerd in het Beloofd Land Huis (het voormalige Domeinkantoor). Ook werden er regelmatig diverse materialen in bruikleen verstrekt aan Beloofd Land. Voormalig Domeinkantoor Het voormalig Domeinkantoor in Wieringerwerf, dient door de eigenaars te worden verkocht. Het bestuur heeft hierover contact gehad met de HSG uit Volendam. Het Genootschap is de mening toegedaan, dat dit gebouw in de oorspronkelijke staat behouden dient te blijven. Inmiddels is er, op initiatief van het Genootschap, een werkgroep 'Behoud het Domeinkantoor' opgezet. Over het verdere verloop hiervan kan op heden nog geen mededeling worden gedaan. Schenkingen Door velen zijn er weer uiteenlopende zaken geschonken. Van een gulle gever ontvingen wij een schenking, die o.a. gebruikt mocht worden voor de aanschaf van een professionele dia- en fotoscanner en voor ca. 10 nieuwe wissellijsten. Voor alle giften, in welke vorm dan ook, willen wij u hartelijk danken Oude Glorie In 2010 werd er door dhr. Roza contact gezocht, over een eventuele samenwerking. Dhr. Roza is verzamelaar van paardenmaterialen, hij restaureert tractoren en heeft een schuur waarin ookzijn forse verzameling keukengerei en handgereedschap staat opgesteld. Inmiddels zijn er, met meerdere enthousiaste verzamelaars gesprekken gevoerd, of en hoe er met het Genootschap, een samenwerking kan worden aangegaan. Dit ook om deze verzamelingen niet verloren te laten gaan. Een en ander zal worden vervolgd. Vrijwilligers De voortgang van elke vereniging hangt of staat met de inzet van vrijwilligers. Dat is bij het Genootschap niet anders. Er wordt vooral ook, achter de schermen, heel veel werk verzet door al onze medewerkers. Denk eens aan het digitaliseren: dit is een monnikenwerk, gezien de vele foto's en films. Maar ook de activiteitengroep is druk in de weer, om alles te regelen en te organiseren. Zo heeft elke groepering binnen het Genootschap een waardevolle taak. Het feit dat het Genootschap zo'n levendige club is, dankt het aan de inzet van al deze enthousiaste mensen. Dit kan niet genoeg benadrukt worden. En mocht u zich geroepen voelen: wij kunnen altijd enthousiastelingen Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2071/7

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 8