Genootschap voor de Geschiedenis van WIERINGERMEER Opgericht 10 december 1992 Jaarverslag secretaris 2010 Terugkijkend op het afgelopen jaar, is er binnen het Genootschap weer veel gebeurd. Er werd door de vrijwilligers, voor uiteenlopende zaken, veel werk verzet. Het bestuur Het bestuur bestaat uit: - Dhr. R. Kooien, voorzitter - Dhr. H. Roelofsen, secretaris - Dhr. J. Bos, penningmeester - Mevr. Th. Knook, vice-voorzitter - Dhr. W. Braak, bestuurslid - Dhr. S. Veenstra, vice-secretaris - Mevr. L. Visser, bestuurslid. Leden Op 1 januari 2010 telde het Genootschap 1076 leden. Op 31 december 2010 was het ledenaantal 1072. U ziet een lichte daling, die zich hopelijk niet voortzet in de toekomst. Helaas hebben wij, gedurende het jaar 2010, wegens overlijden, afscheid moeten nemen van enige leden. Zo ook van onze gastheer Jan Kooistra, die veel betekend heeft voor het Genootschap. Hierbij zou ik u willen verzoeken, om even een moment van stilte in acht te willen nemen, voor een ieder die ons afgelopen jaar is ontvallen. Bestuursbijeenkomsten In het afgelopen verslagjaar is het bestuur 5 keer bijeen geweest inzake een bestuursvergadering. Te weten op 17/1,16/3, 11/5,14/9 en 26/10 Ledenbijeenkomsten Jaarvergadering: deze heeft plaatsgevonden op 9 februari in café restaurant "De Maaier" in Wieringerwerf. Na de pauze verzorgde dhr. C.C.de Jong een lezing over de Westfriesche Cultuur. Ledenvergadering: deze werd gehouden op 23 november in het "Beloofd Land Huis" (voormalig Domeinkantoor) in Wieringerwerf. Na de pauze was er de mogelijkheid tot een rondleiding en bezichtiging van het fraaie pand en tevens werd de film 'Voorbereiding Theaterdag'van Lucas van Rooyen vertoond. Genootschapshuis Het Genootschapshuis is op elke zaterdag van 14.00 uur tot 17.00 uur te bezoeken. De toegang is gratis, waarbij u zelfs, indien u dit wenst, gratis koffie of thee geserveerd krijgt door een van onze enthousiaste gastvrouwen of gastheren. Buiten de vaste openingstijden om is het zelfs mogelijk om een afspraak te maken, waarbij ook voor groepen lezingen en video- of filmpresentaties gegeven kunnen worden. Themamiddagen Op 16 januari werd er een themamiddag verzorgd door dhr. D. Schipper over de "Van Bemmetenhoeve". "De gastvrije opvang van de vluchtende Wieringermeerbevolking in april 1945" was de titel van de tweede themamiddag, die plaatsvond op 17 april. De sprekers wisten de ruim 50!! belangstellenden goed te boeien. De derde themamiddag was op 23 oktober, waarbij "Land of Water" centraal stond. Al met al waren deze middagen meer dan geslaagd te noemen en is het de bedoeling, om dit voort te zetten. De nieuwe thema's zullen o.a. aangekondigd worden in de "Wieringermeerbode". En u bent, zoals bekend moge zijn, hierbij altijd van harte welkom. Tentoonstellingen Er hebben het afgelopen jaar drie tentoonstellingen plaats gevonden: de eerste was gewijd aan de inundatie van 17 april 1945; de tweede aan de Domeinen, die toch een belangrijke rol hebben gespeeld in de geschiedenis van Wieringermeer; en tot slot, Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2011/1 Secretariaat: Dhr. H. J. Roelofsen Oester 11 1775 JH MIDDENMEER, e-mailhansroelofsen@quicknet.nl

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 7