VAN DE REDACTIE IN MEMORIAM PETER APPELMAN Zie hier de eerste Kroniek van het jaar 2011. Zoals gebruikelijk is veel ruimte ingenomen voor het jaarverslag, de jaarvergadering en het financieel overzicht van Het Genootschap. Belangrijkste puntvoorvelen: de verhoging van de abonnementsprijs tot 17,50. Aangezien deze al jaren onveranderd was, was dat geen enkel probleem voor de aanwezigen op de jaarvergadering. Uiteraard is De Kroniek verder weer gevuld met de nodige artikelen, o.a. over de Polderdagen. Na enig speurwerk kwamen de feiten boven water over de eerste Polderdagen in de Wieringermeer. Wat opviel was dat er geen persoonlijke verhalen over deze feestelijkheden in ons archief te vinden waren. Ook slechts enkele foto's waren beschikbaar. De redactie houdt zich van harte aanbevolen voor een uitbreiding van verhalen en foto's over dit onderwerp. Een ander, wat groter artikel, gaat over dhr. Ellermeijer die zijn sporen heeft verdiend als cultureel ambtenaar in onze gemeente: een lezenswaardig verhaal. Bij de mededelingen kunt u lezen over de activiteiten van de werkgroep "Oude Glorie". Op de Voorjaarsbeurs in de hallen van Driessen kon u kennis maken met deze groep. Op hun folder, en ook in dit blad, staat vermeld wat hun plannen zijn. Van harte aanbevolen! In de Mededelingen verder nog aandacht voor de Themamiddag in Slootdorp op zaterdag 16 april en voor de opening van de tentoonstelling "70 jaar Gemeente Wieringermeer" op zaterdag 14 mei in het Genootschapshuis. Wat de samenstelling van de redactie betreft: Ineke Swier heeft besloten om te stoppen met het redactiewerk, maar ze blijft bezig voor onze vereniging in de Activiteitengroep. Jarenlang heeft ze een bijdrage geleverd aan De Kroniek: o.a. bij de samenstelling van de rubriek "50 jaar geleden". In dit blad de laatste aflevering van haar hand. Ineke, ontzettend bedankt voor al je werk voor ons verenigingsblad. Voor het overige zeg ik niets meer over de inhoud van deze Kroniek. Lees zelf maar verder en geniet ervan. Namens de redactie, Pier Montsma Een intriest bericht, dat bereikte ons toen deze Kroniek bijna afwas. Peter Appelman overleed plotseling op zondagavond 13 maart. Nog maar een jaar geleden kwam hij onze redactie versterken. Hij deed dat met plezier en tot ieders genoegen. Ook aan deze Kroniek (zijn derde) heeft hij nog meegewerkt: enkele dagen voor zijn overlijden leverde hij zijn artikel over dhr. Ellermeijer in. De redactionele afronding daarvan is er niet meer van gekomen. Voor de redactie een groot verlies, maar niets vergeleken met het verlies voor zijn vrouw en kinderen. De redactie van De Kroniek en het bestuur van Het Genootschap wensen Marijke en de kinderen heel veel sterkte in deze tijd. Pier Montsma Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2011/1 3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 5