grote optredens plaats, waaronder een show van Frans Halsema. In 1978 brak er een grote brand uit. De teleurstelling was groot omdat werk van jaren in enkele uren geheel in de vlammenzee verloren ging. De herbouw zou veel inspanning gaan vergen maar kon uiteindelijk worden gerealiseerd dankzij een bijdrage van de provincie van tweehonderdduizend gulden en een scherpe aanneemsom van bouwbedrijf Pellikaan. Het laatste was het verrassende gevolg van een toevallige ontmoeting. EHermeijer was samen met Henk Hoekstra, de directeur Gemeentewerken, ergens in den lande bij een bijeenkomst, 's Avonds bij het eten was er, in de ogen van EHermeijer, een bejaarde man wiens glas wijn omviel. EHermeijer zorgde voor een nieuw glas en ze raakten aan de praat. EHermeijer vertelde over de afgebrande beurszaal waarop de man reageerde met de opmerking: "Oh, maar dan maak ik voor jou een nieuw gebouw!" De man bleek een van de directeuren van bouwbedrijf Pellikaan te zijn, toentertijd een van de grotere bouwondernemingen in Nederland. "Hoe wilt u het hebben?" vroeg hij en pakte potlood en papier om ter plekke een gebouw te tekenen. EHermeijer wees nadrukkelijk op het beperkte budget, maar de offerte bleef er onder. Met Pellikaan ontstond een goede relatie die later ook resulteerde in de bouw van het Crevogebouw in Wieringerwerf. Beide gebouwen waren een aanwinst voor de gemeenschap. Voor de plaatselijke bouwbedrijven was het helaas minder gunstig. Uiteraard waren zij graag voor de projecten in aanmerking gekomen, maar ze konden niet concurreren met de offerte die, zo was de algemene indruk, onder de kostprijs lag. Samen sterk Terugkijkend op de periode waarin de bomen tot de hemel leken te groeien en er met de nodige inspanning veel kon worden bereikt ontkom je niet aan de conclusie dat er nu nog bitter weinig over is van hetgeen EHermeijer met vele anderen heeft opgericht of in gang heeft gezet. Tijden veranderen. Wie niet verandert is 'meester' EHermeijer. Na zijn pensioneringzette hij zich ondermeer in voor de Alzheimervereniging, patiëntenplatform en de cliëntenraad van het Gemini ziekenhuis in Den Helder. Enkele jaren geleden vond hij het welletjes en zette een punt achter zijn verplichtingen. In zijn vrije tijd bleef hij wel doen wat hij altijd al het liefst deed: clubjes oprichten en mensen enthousiast maken om met elkaar dingen te doen. Zo werd hij voorzitter van de jeu de boules vereniging in Medemblik. De jeu de boules baan in Slootdorp, bij het juffrouw van Harlingen hofje, is naar zijn idee aangelegd en een groot aantal enthousiaste spelers maakt er veel gebruik van. EHermeijer maakt de indeling, wie tegen wie speelt, en zorgt voor chocolademelk, koffie en thee. En nog altijd zijn er nieuwe contacten zoals de uitwisseling met jeu de boules verenigingen in bijvoorbeeld Anna Paulowna en Wieringerwaard. Voor we het gesprek afsluiten moet één ding hem nog van het hart. Zonder de welwillende medewerking van vele anderen had er nooit zoveel van de grond kunnen komen. Dit soort activiteiten kun je niet alleen doen. Samen sta je sterk! Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2011/1 Een van de vele koffieconcerten in de hal van het gemeentehuis l 32

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 34