ontspanning was er ook. De mannen gingen ook graag samen vissen, soms wel drie keer per week. De samenwerking wierp ook met Sinterklaas zijn vruchten af. Ellermeijer als gemeentelijke Sinterklaas en Ad van Oers als Hoofdpiet. Gebeurtenissen om nooit meer te vergeten. Zeker niet die keer in Wieringerwerf toen de schimmel van Sint niet beschikbaar was en het vervangende paard niet bestand bleek tegen de klanken van het fanfareorkest en de Sint twee keer van zijn rug wierp. De aankomst met de boot was ook al niet voorspoedig verlopen, want het waterpeil was gezakt waardoor de boot vastliep. Bij de pogingen om de kade te bereiken viel de Hoofdpiet te water en moest hij met een nat pak verder. Uiteindelijk bood een lelijke Eend met open dak uitkomst en bereikte de goedheiligman alsnog ongeschonden het eindpunt. Het fanfareorkest van Creona had niets in de gaten gehad van de calamiteiten onderweg en kon nog net op tijd worden ingehaald. Ellermeijer kan er nog smakelijk om lachen. Culturele Raad Omdat er weinig werd georganiseerd op het gebied van cultuur, kwam Ellermeijer op het idee een culturele raad op te richten. Samen met een teken leraar van de Technische School werkte hij het idee uit en kwam het in 1972 tot de oprichting. Ook gemeentesecretaris De Wit liep warm voor het idee en werd secretaris van de Culturele Raad, die uit acht personen zou bestaan. De kelder en de hal van het gemeentehuis werden beschikbaar gesteld voor de activiteiten. Voor een vergadering schreef Ellermeijer een nota waarin stond dat er een cultureel ambtenaar moest komen. Een functie die hier nog niet bestond maar in opkomst was in Nederland. De gemeenteraad ging akkoord maar een advertentie in de krant leverde geen gegadigde op. Waarom Ellermeijer zelf niet, werd gevraagd op de volgende vergadering. Met als gevolg dat spoedig burgemeester Omta hem ontbood en mededeelde dat hij die taak maar op zich moest nemen. Zo ging dat met burgemeester Omta in die tijd. Voor Ellermeijer volgde een slapeloze nacht. Hij had het immers nog reuze naar zijn zin op de Prinses Margriet school en gemeenteambtenaar of onderwijzer, was in zijn beleving een wereld van verschil. Samen met zijn vrouw nam hij het besluit toch maar met het voorstel in te stemmen en hij werd officieel benoemd tot cultureel ambtenaar. Met sport, jeugd- en ouderenwerk, en welzijn ontstond er al gauw een afdeling met assistenten waarvan Ellermeijer het hoofd werd. CRM heette dat toen: cultuur, recreatie en maatschappelijke dienstverlening. Ook het beheer van de sporthal, het zwembad en de gymzalen kwam er bij. Ellermeijer kwam, zoals hij het zelf zegt, weer helemaal in 'zijn oude doen'. Met werkweken van soms wel 80 uur. Hij was bijna geen avond thuis. In het gemeentehuis werden in die jaren door de Culturele Raad tal van evenementen georganiseerd, zoals grote tentoonstellingen in de Kelder, talloze muziekuitvoeringen, Kroniek no. 58, 1 ge jaargang, 2011/1 Muzikale stuif-in voor kinderen tot 16 jaar; Hannie van De Rekels is jurylid 30

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 32