versterken zijn kwaliteiten die altijd sterk hebben bijgedragen aan het werkzame leven van Eliermeijer. Oosterbeek Na zijn periode als onderwijzer in Amsterdam verhuisde hij, samen met zijn vrouw, naar Oosterbeek, waar hij, na er eerst enkele jaren op een lagere en vervolgens op een BLO school te hebben gewerkt, paviljoenhoofd werd van een inrichting voor moeilijk opvoedbare jongens. Het echtpaar woonde er intern en het werk vergde veel van hem. De doelgroep bestond uit zwakbegaafde jongens in de leeftijd 12 tot 18, van wie een deel met justitie in aanraking was geweest. In de Oosterbeekse tijd kreeg het echtpaar drie kinderen. Na enkele jaren namen ze, in het belang van hun kinderen, de beslissing op zoek te gaan naar een andere plek. De inrichting zou voor het welzijn en de ontwikkeling van hun eigen kinderen geen goede woonplek zijn. Het gezin ging op zoek naar een nieuwe bestemming op grote afstand van de plek en de mensen waarmee ze een hechte band hadden gekregen. Ander werk in de buurt zou geen kans van slagen hebben gehad. Eliermeijer wist dat hij zich dan niet los zou kunnen maken van zijn oude leven. Vrije tijd In Slootdorp zocht de Prinses Margriet school een opvolger voor juffrouw Bouthoorn. Eliermeijer, toen 35, werd aangenomen. De nieuwe situatie betekende een grote omslag in zijn leven. In plaats van moeilijk opvoedbare jongens ging hij lesgeven aan 'allemaal ontzettend lieve kinderen' in Slootdorp. En dat bovendien voor veel minder uren dan hij gewend was. De overvloed aan vrije tijd leidde ertoe dat Eliermeijer zich stortte op allerlei nieuwe avonturen. Toen bekend werd dat hij in Oosterbeek ervaring had opgedaan met regisseren van een toneelgroep, werd hij gevraagd als regisseur voor toneelgroep Tonegido in Middenmeer. Dit resulteerde in verscheidene toneeluitvoeringen in de beurszaalvan Hotel Smit. Latersloten twee andere toneelgroepen, DWOW en Speelgenoten, zich erbij aan en daarmee was Sageto (samengevoegd toneel) ontstaan. Een nieuwe, naar spoedig zou blijken, levensvatbare en succesvolle vereniging. Van de doorgaans wat serieuzere stukken verschenen vaak lovende recensies in de regionale bladen. Dorpsraad Met de voorzieningen was het in Slootdorp droevig gesteld. Vooral de busverbinding moest beter. Eliermeijer richtte, samen met Ad van Oers, die onderwijzer was op de Pius X school, pastoor Langeiaan, en dominee Rasch een dorpsraad op: Siootdorps Belangen. De samenwerking met Ad van Oers ging nog verder en daarmee waren ze hun tijd ver vooruit. De klassen van de verschillende scholen gingen bij elkaar op bezoek en het tweetal organiseerde schoolfeesten voor alle drie de scholen in Hotel Lely. Tijd voor Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2077/7 Volleybalvereniging D.O.L. (Door Oefening Lenig) met boven v.l.n.r.: Leo Eliermeijer, Harry Koehorst, Fokke Andela, Jan Stellingwerf, Henk Hoekstra; onder: Arie Verbeek, Karei Middel, Huib de Vries, Simon Telkamp 29

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 31