kinderen een poppenkastvoorstelling op het schoolplein. De kinderen van Slootdorp gaan met boten naar Middenmeer en zijn om 5 uur weer terug. Ook is er nog een buikspreker en allemaal krijgen ze een traktatie. Vanaf 18.00 uur zijn er wedstrijden voor de ouderen: ringsteken op de fiets, touwtrekken, hindernisloop, kruiwagenrace, mastklimmen en tot besluit een 2ooom-loop. Om iedereen gelegenheid te geven hieraan mee te doen wordt er die dag niet overgewerkt! 's Avonds, het is al na negenen, worden enkele vrolijke films vertoond, is er een goochelaar en wordt besloten met vuurwerk. Dat jaar is er voor het eerst "bal na in Hotel Smit". De feestcommissie, ingesteld door de Directie Wieringermeer en onder voorzitterschap van burgemeester Peeters van Medemblik, waaronder de polder voor het grootste gedeelte viel, had eer van zijn werk. zaterdag 25-8-1934 In 1934 is Slootdorp weer aan de beurt om de Polderdag te organiseren. I.v.m. de drukke oogstwerkzaamheden moet het feest op bescheiden schaal gevierd worden. heren H.Heerink en C.P.Vergouwen, weer een programma gemaakt met voor iedereen wat wils, behalve voor de schoolkinderen, die gaan feestvieren op 31 augustus (Koninginnedag). Voor de ouderen en schoolvrije jeugd zijn er de gebruikelijke spelen, die pas om 17.00 uur beginnen, omdat de Wieringermeerdirectie dat beslist; het is oogsttijd en ook krijgen de arbeiders niet eerder vrij. Voor het vervoer is dat jaar de WACO-busdienst ingehuurd, die Medemblik, Middenmeer en Wieringen als vertrekpunt heeft. Ook is er de mogelijkheid om een kraam in te richten met dranken, rookartikelen, fruit en suikerwerk, vis en ijs. 's Avonds verhuist het feestterrein van het grasveld achter de Kerkstraat naar de speelplaats van de school. De Wieringermeerfanfare en de zangvereniging "Harmonie" treden op en de telepaat Maloitz is ook weer van de partij. Traditiegetrouw is er vuurwerk tot besluit. Opmerkelijk is de advertentie van Hotel Smit te Slootdorp, waar je al vanaf 4 uur 's middags terecht kon voor een dansje. Ook apart is dat de naam Hotel Smit toen nog voor Slootdorp èn Middenmeer werd gebruikt. Niettemin heeft de feestcommissie, met o.a. de hoofden der Wieringermeerscholen, de woensdag 21-8-1935 Het eerste lustrum van de Wieringermeer. Het polderfeest wordt hoe langer hoe meer ingevuld door de bewoners (2400 inmiddels) en verenigingen in de polder. De schoolkinderen mogen ook weer meedoen: om 10.00 uur komen de kinderen van Slootdorp met motorboten aan in Middenmeer; 400 kinderen genieten daar Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2011/1 1933: Kinderen bijeen op het schoolplein in Middenmeer

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 20