POLDERDAGEN (I) In dit artikel wordt nagegaan hoe de Polderdagen in de Wieringermeer werden gevierd. We vroegen ons af welke activiteiten er zoal waren, wie het organiseerde en waar het feest werd gehouden. We kijken in dit eerste artikel naar de periode 1930-1940; in de oorlogsjaren was er begrijpelijkerwijs nietzo'n behoefte om feest te vieren. In een tweede artikel, dat we voorde volgende Kroniek bewaren, gaan we na hoe en in welke vorm de Polderdagen na de oorlog werden voortgezet. zaterdag 25-8-1932 De eerste Polderdag moet geweest zijn op 21 augustus 1931, maar ik heb niets terug kunnen vinden dat er op wijst dat er toen festiviteiten zijn geweest. Dat kon ook amper, want het aantal inwoners moet nog heel klein zijn geweest. Dat was het jaar daarop ook nog zo: de krant noemt een aantal van 371 vaste inwoners in de polder. Toch werd er feest gevierd, in Slootdorp, met een heus programma, op zaterdag 25 augustus 1932. 's Middags waren er hinderniswedstrijden met en zonder rijwiel voor volwassenen en schoolvrije jeugd en speciaal voor de dames een wedstrijd in "het ophangen van luiers aan een waslijn". Aan het eind van de middag was er een 2ooom-loop door het dorp (met wisselbeker) en ging men over op het avondprogramma, op het schoolplein, met medewerking van muziek- en zangverenigingen (toen al). Er was een bijzonder optreden van "de alom bekende telepaat Maloitz, beroemd op het gebied van gedachtenlezen, blindlezen, massasuggestie enz." Tot besluit was er een prachtig vuurwerk. Voor de schoolgaande kinderen was er feest op 31 augustus, wat in die jaren Koninginnedag was. zaterdag 26-8-1933 Het jaar daarop is Middenmeer aan de beurt. Op zaterdag 26 augustus 1933 (i.v.m. de oogstwerkzaamheden) krijgen ongeveer 300 - Kroniek no. 58, 79e jaargang, 2077/7 1933: De schoolkinderen van Slootdorp vertrekken naar Middenmeer

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 19