Slootdorp vertellen. Hoe het hedendaagse dorp in 80 jaar ontstaan is. Bovendien blikken we vooruit naar de toekomst van het dorp. Locatie: Cultureel Centrum, de voormalige Hervormde kerk. Bij mooi weer kunnen we ook een dorpswandeling maken. Onze gidsen daarbij zijn Roelie en Anton Schiere. Alle Wieringermeerders zijn van harte welkom vanaf 14.30 tot 17.00 uur. Historisch Informatie Punt (HIP) Als u de bibliotheek in Wieringerwerf bezoekt kunt u bij het HIP nog enige weken de tentoonstelling over de aardrijkskundige benamingen in de Wieringermeer bekijken. Begin mei wisselt de tentoonstelling. Het plan bestaat om daarna aandacht te besteden aan sportzaken van 50 jaar geleden. Terug naar 1961, hoe opa en oma toen uitblonken in hun sport. Dvd's Beloofd Land in verkoop Cultureel Erfgoed Noord-Holland heeft tijdens het project Beloofd Land in het Domeinkantoor van alle activiteiten opnamen gemaakt. Vrijwel alles staat op dvd. Het Genootschap heeft de distributie van de dvd's op zich genomen. Alle verhalenvertellers staan erop. Ook de theaterdag-film van Lucas van Royen. In het Genootschapshuis is een lijst waarop alle namen van de vertellers/onderwerpen vermeld staan die op dvd verkrijgbaar zijn. Prijs: 5 euro. (cadeautip!) Gemeente Wieringermeer jarig Op 1 juli wordt onze gemeente 70 jaar. 1 juli 1941 was het zover. Toen werd Wieringermeer een zelfstandige gemeente. Deze verjaardag gaan we vieren; temeer daar het, als de fusieplannen doorgaan, tevens de laatste verjaardag van de gemeente Wieringermeer zal zijn. Het Genootschap gaat samen met de Gemeente een verjaardagsfeest voorbereiden. Eigenlijk zal het meer een geschiedenisfeest worden in de vorm van een tentoonstelling en een soort van reünie. De tentoonstelling zal zaterdag 14 mei worden geopend om 15.00 uur door onze burgemeester dhr. P.Leegwater; de reünie vindt op een later tijdstip plaats. Over de verdere invulling volgt binnenkort nadere informatie. Uw voorzitter. Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2011/1 Uit de folder van de werkgroep "Oude Glorie Lokatie Zeeman

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 15