Onze voorzitter Dhr. R. Kooien heeft, namens het Genootschap, tevens zitting in de commissie "Behoudt het Domeinkantoor". Het Genootschap mag zich verheugen over de grote inzet van zoveel enthousiaste medewerkers. Waarvoor lof! Gezien de vele activiteiten is het Genootschap op zoek naar meer enthousiastelingen, om gezamenlijk deze "kar te trekken". Tot slot geeft de secretaris aan, dat de geschiedenis van Wieringermeer ons allen aangaat en het belangrijk is, om dit in ere te houden. Het jaarverslag wordt door de vergadering voor kennisgeving aangenomen. 4. Jaarverslag van de penningmeester Dhr. J. Bos, penningmeester, bespreekt de balans en gaat uitvoerig in op de baten en lasten over 2010. Volgens het overzicht is er een lager bedrag aan baten, dan aan lasten. Het jaar wordt derhalve afgesloten met een negatief resultaat 477,82). Op een vraag over de hogere energiekosten, merkt de penningmeester op, dat dit te maken heeft met het feit, dat er in 2009 twee keer energiebelasting is terug ontvangen (over 2008 en 2009) en met de gestegen energiekosten. 4a. Kascontrole De kascontrolecommissie, bestaande uit C. Meeuwsen en dhr. A. Kerckhaert, heeft de boeken gecontroleerd en alles goed bevonden. Dhr. A Kerckhaert is aftredend en zijn plaats zal worden ingenomen door de dhr. E. Kerckhaert. 5. Begroting 2010 De penningmeester bespreekt de begroting over 2011. Een hoger bedrag aan contributie, zoals vermeld, zal te danken zijn aan de aanpassing van de contributiegelden, zoals aangegeven in agendapunt 7. Op een vraag over het onderhoud, geeft de penningmeester aan, dat veel door vrijwilligers wordt opgeknapt, maar "het grotere werk" wordt uitbesteed. Hierna wordt de penningmeester bedankt voor al zijn inspanningen. 6. Uitloting van de leningen Het Genootschap heeft de verplichting alle leningen in fasen terug te betalen. Het voorstel, om de "oude kascommissie" aangevuld met een bestuurslid de uitloting op een later tijdstip te laten verrichten, wordt door de aanwezige leden aangenomen. De eigenaars van deze waardepapieren krijgen binnenkort schriftelijk bericht. Ook zal dit bekend worden gemaakt in de Kroniek. Het moge bekend zijn, dat bij schenking aan het Genootschap, de daarbij behorende bedragen, fiscaal mogen worden afgetrokken. 7. Aanpassing contributie Het Genootschap, opgericht op 10 december 1992, hanteerde toentertijd een contributie van fl. 25,= per jaar, exclusief fl. 5,= voor een medegezinslid. In 2001 werd dit omgezet naar 15,= per jaar. Dus in 10 jaar is dit bedrag niet aangepast!! Mede gezien de financiële situatie, is vorig jaar al aangegeven, de contributie per 2011 aan te passen naar 17,50 per jaar. Bij de stemming hierover is er niemand van de aanwezigen op tegen. De contributie bedraagt derhalve vanaf heden 17,50 per jaar. 8. Bestuursverkiezing Aftredend zijn dhr. S. Veenstra en dhr. J. Bos. Dhr. Bos is herkiesbaar en wordt, zonder tegenkandidaten, herkozen. Dhr. S. Veenstra heeft aangegeven niet herkiesbaar te willen zijn. De voorzitter spreekt lovende woorden over het aftredend bestuurslid, dat na een periode van 13 jaar afscheid neemt. Dhr. Veenstra ontvangt een cadeau en bloemen als waardering voor zijn werk. Dhr. F. Walstra wordt daarna gekozen als nieuw bestuurslid. 9. Rondvraag Dhr. Juurlink: Ontvangt het Genootschap een subsidie, die afhankelijk is van het aantal leden? De penningmeester geeft aan, dat dit niet zo is. Dhr. Ten Have: Verzoek om op de site de agenda etc. van de ledenvergaderingen te plaatsen. De voorzitter geeft aan, dat de Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2017/7

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 10