Mededelingen In het weekeind van 6 en 7 maart jl. is het kunst- en erfgoed project Beloofd Land van start gegaan in het voormalige Domeinkantoor. In diverse ruimtes kon men kijken en luisteren naar film, video en toneel; of verhalen van Wieringermeerders opgenomen door leden van het Genootschap. In een ander vertrek vertelden inwoners wat ze van (het leven in) hun polder vinden, o.a. Anne Wittink-Mattart, Leen Versluis, Ad van Oers, Hanneke van Binsbergen en anderen. Ook de basisscholen lieten iets zien van hun projecten "Van zee tot polder" en "De polder onder water". Ook onderdeel van het project was een tentoonstelling van Severine Amsing op Wagenpad 19. Voor het project Beloofd Land, zie vooral op www.beloofdland.nl en lees de kranten. Vanaf 18 april tot en met 23 mei komt een tweede tentoonstelling in het Beloofd Land-huis! Heeft u boeken of foto's, films, video's of andere materialen van historische waarde, (bijv. oude notulen van verenigingen), of zelf- geschreven belevenissen betreffende de Wieringermeer, laat het ons weten, of geef het ons in bewaring voor het nageslacht. Het Genootschapshuis aan de Brugstraat no. 11 in Middenmeer is iedere zaterdagmiddag voor publiek toegankelijk van 14.00 -17.00 uur. Eveneens bent u welkom op afspraak, bijv. b.g.v. een familiereünie. Ter plekke kunt u de archieven inzien en eventueel kopiëren, (a 0,10 per stuk). Meenemen naar elders, zult u begrijpen, is niet toegestaan. De eerstvolgende THEMAMIDDAG zal zijn op zaterdag 17 april 2010 in het Genootschapshuis. Thema: Gastvrij onthaal van de evacués door de omliggende gemeenten na de onderwaterzetting in 1945. Het Genootschap is op zoek naar materiaal, foto's of andere waardevolle herinneringen die met de evacuatie te maken hebben. E.e.a. kan ingeleverd worden op woensdag en zaterdag tussen 14.00 en 17.00 uur. De heer Bakker uit Barsingerhorn zal een van de vertellers zijn op deze middag. Het Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer is een vereniging voor alle (oud-) bewoners van de polder, omdat we samen die geschiedenis maken. Kroniek no. 55, 18e jaargang, 2010/7

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2010 | | pagina 13