Al 52 jaar woont het echtpaar Jo en Gré de Wit naar tevredenheid in de Dr. Ir. C. Lelystraat, op nummer 26. "Tot in de jaren zestig konden de kinderen nog volop spelen, zelfs wel voetballen, in de straat. Dat is nu met al die auto's voorgoed voorbij", weet mevr. De Wit. "En", voegt ze er zachtjes aan toe, "eigenlijk heeft Ir. Lely wel een bredere en mooiere straat in de Wieringermeer verdiend". De straat is inderdaad niet breed. Dat had overigens gemakkelijk gekund, als je de diepe tuinen achter de huizen ziet. Destijds werden de huizen in de dorpsstraten opgeleverd met grote achtertuinen, zodat de bewoners daar hun eigen groenten en aardappelen konden telen. Dit laatste gebeurt nog steeds bij diverse bewoners. Ook de achtertuin van de nu 78-jarige Jo de Wit ligt klaar voor het zaai- en plantgoed. Het wachten is op het mooie voorjaarsweer. Jo de Wit kwam als knulletje van 6 jaar naar de Wieringermeer vanuit Colijnsplaat (Zld.). Zijn vader werkte daarvoor al mee aan de bouw van de Afsluitdijk, en later als grondwerker bij de Cultuurmaatschappij. Het gezin De Wit kwam in de Havenstraat te wonen. Al gauw na de lagere school ging Jo te werk bij de boer. Eerst bij Schuiringa aan de Westermiddenmeerweg, daarna aan de Alkmaarseweg bij Herman Smit, om vervolgens zijn laatste actieve jaren te slijten bij Van Til aan de Hoornseweg. Samen genieten Jo en Gré de Wit, nog op zichzelf wonend, volop van hun oude dag. Bij het afscheid geeft Gré mij nog even mee: "Uit respect voor de grondlegger van de Wieringermeer schrijf ik ons woonadres "Dr. Ir. C. Lelystraat 26" altijd voluit, in plaats van wat ik nogal eens tegenkom: "Lelystraat 26". De Dr. Ir. C. Lelystraat in 1962 29

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2004 | | pagina 31