Punt 5. Kascontrole. De heer Rolsraa zegt samen met de heer B G Bakker de boeken en de kas te hebben nagekeken en alles in orde hebben bevonden. De vergadering verleent de penningmeester decharge. Punt 6. Benoeming lid kascontrole commissie. De vice-voorzitter dankt de heren Rolsma en Bakker voor hun werkzaamheden en zegt dat de heer Rolsma af tredend is. De heer D van der Veen wordt als nieuw lid van de kascontrole commissie benoemd. Punt 7. Bestuursverkiezing. De vice-voorzitter zegt,dat mevrouw Maris en de heer Brugman periodiek aftredend zijn en zich herkiesbaar stellen. Het bestuur stelt hen kandidaat. Desgevraagd deelt de secretaris mede, dat geen andere kandidaten zijn aangemeld. Mevrouw Maris-Eriks en de heer Brugman worden bij acclamatie opnieuw benoemd. Punt 8 De Kroniek. De heer Keppel, samen met mevrouw Maris en de heer Brugman vormende de redactie van de Kroniekzegtdat deze periodieke uitgave vooral voor leden buiten de polder veelal het enige kontaktpunt met het Genoot schap is. Hij vraagt de vergadering of op dezelfde voet kan worden verder gegaan of dat er eventueel op- of aanmerkingen zijn. De aanwezigen geven aan op deze manier door te gaan. De heer Keppel zegt,dat de redac teuren graag suggesties en ook verhalen van de leden willen ontvangen. Eén en ander kan bij de secretaris worden afgegeven. Punt 9. De vice-voorzitter zegt,dat het Genootschap in decem ber a.s. vijf jaar bestaat. Dit eerste lustrum zal op bescheiden wijze worden gevierd^. Hij vraagt of er le den zijn die hun medewerking willen verlenen. Men kan zich bij de secretaris opgeven. De heer Brugman vraagt of er belangstelling is voor het vormen van een werkgroep voor oude landbouwwerk tuigen Rondvraag De rondvraag leverde geen reakties op. Punt 10. Sluiting. De vice-voorzitter dankt allen voor de medewerking zo dat de agendapunten vlot afgewerkt konden worden en sluit hiermede de jaarvergadering. Na de pauze vertoonde de heer J Fijnheersecretaris van de Historische Vereniging Wieringen, de videoband met films van Joris Ivens over het maken van de Wieringer-

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 6