Gebruik zaal. Convocaties en het verspreiden daarvan alsmede van de Kronieken. De Kroniek. Huisvesting. Excursie. Verdere aktiviteiten. Ook in 1996 werd gebruik gemaakt van het aanbod van de heer R Zonneveld om de zaal van zijn bedrijf koste loos te gebruiken. Het bestuur wil de heer Zonneveld hiervoor van harte bedanken. Naar aanleiding van een oproep door de voorzitter in de jaarvergadering om medewerkers voor het rondbrengen van de convocaties en van de Kronieken hebben zich een aantal vrijwilligers gemeld. In deze wil het bestuur met name bedanken de heren: J S Punter; J van der Meer, Olof de Vries; T S J Rolsma; P.Otten; D J Geertsema; P S Teeling; P Wolters; F in 't Veld en A.Zijlmans. Verder gaat de dank van het bestuur uit naar de heer Teeling, die steeds voor het vermenigvuldigen van de convocaties zorgt alsmede aan de firma Braak,die hier voor de apparatuur belangeloos beschikbaar stelt. In 1996 verschenen weer vier Kronieken. Uit de reacties blijkt,dat deze periodieke uitgaven goed worden gelezen. Vooral voor leden buiten de polder is dit veelal de enige schakel tussen hen en het Genootschap. Dank aan de redactiecommissie te weten de heren C Keppel en N J Brugman alsmede mevrouw W Maris-Eriks. Tot op heden kon nog geen definitieve huisvesting voor het Genootschap worden gevonden. Het vroegere clubge bouw van de Seagulls past niet in de nieuwe plannen voor de herinrichting van het voormalige sportveld en wordt afgebroken. Het gemaal Lely blijft uitsluitend voor Waterschaps doeleinden in gebruik. Op 5 oktober werd de jaarlijkse excursie gehouden.Na koffie met Enkhuizer krentenmik volgde een korte inlei ding over het ontstaan van Enkhuizen. Daarna werd met enkele gidsen een rondwandeling door deze mooie,oude stad gemaakt. Als slot ging de trip naar Andijk voor een bezoek aan het Poldermuseum met het Nationaal Saet en Cruyt Museum. Er waren 23 deelnemers. Hartelijk dank aan de heer N J Brugman,die de excursie organiseerde. In januari werd tijdens de open dag van Wiringherlant een foto expositie in de school verzorgd.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 1997 | | pagina 15