Van Limmen naar Egmond-Binnen Jan Reijerszoon Steeman heeft twee zoons, Reijer en Dirk, die in het huwelijk treden. Reijer Janszoon Steeman trouwt in 1781 met Geertje Klaasdr. Volkman; zij gaan wonen buiten de Boompoort op het Zeglis te Alkmaar. Hier worden zijn drie kinderen geboren, die op jonge leef tijd overlijden. Dirk Janszoon Steeman trouwt in 1783 met Trijntje Cor- nelisdr. Pons. Zij wonen eerst in Limmen en vanaf om streeks 1786 in Egmond-Binnen. Dirk en Trijntje krijgen zes kinderen, waarvan alleen zoon Cornelis het geslacht Steeman zal voortzetten. De familie Steeman in Castricum vanaf 1826 Cornelis Dirkszoon Steeman trouwt in 1826 met de Cas- tricumse Aagje Stuifbergen. Op een stuk grond dat Aagje van haar vader heeft geërfd aan de nu zo geheten Burge meester Mooijstraat op de hoek van de Dorpsstraat, laat Cornelis Steeman een herberg bouwen (op de plaats van nu Brasserie van Gogh). Cornelis noemt zich in 1827 tap per en landman bij het opmaken van zijn testament, daarna wordt bij de geboorte van zijn kinderen als beroep tapper of herbergier vermeld. Cornelis en Aagje zorgen voor de sterke uitbreiding van de familie Steeman. Zij krijgen 11 kinderen, waaronder vijf zoons, die in het huwelijk treden en veelal voor grote gezinnen zorgen. Het zijn Dirk, Cor nelis, Jan, Klaas en Willem Steeman. De oudste zoon Dirk trouwt in 1856 met Elisabeth Kuijt. Zij krijgen zeven kinderen, waaronder zoon Dirk, die bij de kapel van O.L. Vrouw ter Nood in Heiloo woont en voor zover bekend de enige zoon die het geslacht Steeman voortzet. der, oud 61 jaar, allen wonende in de gemeente Limmen, die elk afzonderlijk hebben verklaard dat zij zeer wel heb ben gekend Jan Reijerszoon Steeman, aldaar in den Jare 1776 overleden, in leven van beroep watermolenaar op de Noordermolen van de Groot-Limmerpolder. Na het afleg gen van deze verklaring hebben deze heren het proces verbaal getekend, als ook de vrederechter A. Bolten en de griffier H. J. Vonk. De Noordermolen is aan het einde van de 16e eeuw ge bouwd als achtkante binnenkruier met een scheprad. Deze molen bemaalde in die tijd samen met de tot 1879 bestaan de Zuidermolen de Groot-Limmerpolder met een opper vlakte van 1476 hectare. De Noordermolen staat nog in het open weidegebied in de noordwesthoek van de voor malige gemeente Akersloot en is uitgerust met een houten vijzel, die in diameter de grootste is van alle nu nog be staande molenvijzels in ons land. Een pand aan de Bloemgracht te Amsterdam bestaande uit 3 identieke huizen, luisterend naar de namen 'De Steeman' 'De Landman 'en 'De Zeeman' Handtekeningen van enkele bewoners van Limmen onder hun ver klaring dat Jan Reijerszoon Steeman, watermolenaar was op de Noordermolen en in het jaar 1776 is overleden.

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 82