op termijn zou moeten verdwijnen. Door de grotere ruimte en de centrale ligging nam het bezoek aan de winkel en de 'omzet' sterk toe. In 2007 moest volgens verwachting naar een andere ruimte worden omgezien. Met grote medewerking van het gemeentebestuur slaagde het VVV-bestuur erin om de al jaren leegstaande stationsrestauratie te huren en die vervolgens, gedeeltelijk met hulp van bestuursleden en vrijwilligers, op te knappen. Wethouder Christel Portegies opende op 31 augustus 2007 de prachtige winkelruimte. Na een onderbreking van ruim tien jaar was de VVV, nu met ANWB-agentschap, terug op de plaats waar in 1960 de eerste eigen kiosk geopend was. Bijna gelijktijdig met de realisering van de nieuwe ac commodatie in het stationsgebouw, bereikten alle partijen overeenstemming over het opgaan van de VVV Castricum in de Regio VVV Schiereiland Noord-Holland. In een le denvergadering op 8 april 2008 vond de formele opheffing van de vereniging plaats. Toekomst Vanaf de oprichting hebben de opeenvolgende besturen strijd geleverd om financieel het hoofd boven water te houden. De informatrices werden zuinig betaald en goed drukwerk was ook vaak te duur. Er was voortdurend een tekort aan geld. De gemeente hield de hand op de knip en ook het bedrijfsleven liet het nog al eens afweten, ondanks het feit dat de toeristische bestedingen voor velen een be langrijke bron van inkomsten zijn. Als er niet zoveel vrijwilligers waren geweest, die zich met hart en ziel voor de organisatie hebben ingezet, dan zou de VVV de 90 jaar niet gehaald hebben. Ook aan op- 60 eenvolgende administrateurs en de vele betrokken infor matrices is het te danken dat Castricum zijn VVV heeft behouden en dat die naar verwachting in veilige haven is gekomen. Niek Kaan Bronnen: sSSSSssxaras&siS! De informatrices zijn trots op hun nieuwe vestiging in de voormalige stationsrestauratie. V.l.n.r.: Nellie Flentge-Antoons, Karin Liefting- Sikkens, Nellie Potgieter-Lokhoff, Irma van Wanrooy-Laan en hoofd- informatrice Marina Marcker- Feeke. Archief VVV Castricum Archief gemeente Castricum aanwezig in het Regionaal Ar chief te Alkmaar Jaarboeken en archief Oud-Castricum. De VW-ANWB Castricum is opgegaan in de stichting Regio WV Noord-Holland-Midden.Links Marcel Seriier, directeur Regio WV en rechts Bert Meijer, voorzitter VW Castricum.

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 62