het strand. De tweeledige doelstelling van de VVV komt in het jaarverslag goed tot uitdrukking, want in een adem wordt vermeld dat er 46 bouwvergunningen voor 93 wo ningen werden afgegeven. De opeenvolgende administrateurs werkten vanuit de ei gen woning of winkel. Keetbaas deed het erbij in zijn dro gisterij in de Bakkummerstraat. Administrateur Duinker werkte in het huis van drogist Van Exter in de Burgemees ter Mooijstraat. Buxtorff heeft na 1938 de VVV-taken nog een aantal jaren waargenomen vanuit zijn consumptieten tje bij het station. Pas in mei 1960 slaagde de VVV erin een eigen kiosk bij het station te bouwen. Het was er in de winter wel koud en er kwam dan ook een kacheltje in. De inmiddels 76-jarige heer Duinker had het er behoorlijk druk, zodat besloten werd een 'pientere'jongen of meisje ter assistentie aan te trekken. Zomerprogramma's De VVV organiseerde op 13 september 1920, gelijk met de kermis, voor het eerst volksfeesten. De evenementen bestonden uit spelletjes zoals mastklimmen, hardlopen, tonrijden, balslaan en zaklopen en hardlopen voor 'groo teren' met hindernissen. Verder was een etalagewedstrijd uitgeschreven. Burgemeester Lommen, zijn echtgenote en de dorpssmid Cor Peperkamp maakten deel uit van de jury. Het feest werd een echt hoogtepunt. Na afloop trok een stoet door het dorp met de fanfare voorop en vond in de zaal van de heer Van Benthem (in de bocht van de Dorpsstraat) de prijsuitreiking plaats. In de loop van de twintiger jaren kreeg de organisatie van feestelijkheden, muziekconcoursen, optochten, vuurwerk en kinderspelen op het strand steeds meer aandacht. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de VVV werd de eerste feestweek georganiseerd. Bemiddeling bij het vinden van logiesadressen nam een groot deel van de tijd in beslag. Castricum telde in 1960 nog 8 hotels met 140 bedden, 12 pensions met 100 bed den, 150 kamers met 800 bedden en 25 zomerhuisjes. Uit landelijke cijfers blijkt dat tachtig procent van de va kantiegangers toen nog in eigen land verbleef en dat daar de badplaatsen het meest in trek waren. Ook kamperen werd steeds populairder. Op het kampeerterrein Bakkum stonden zo'n 1350 tenthuisjes. Vanaf 1959 stond ook spe ciaal voor gemotoriseerde trekkers de 'Camping Castri cum', later 'Geversduin' genoemd, ter beschikking. De spoorwegdagtochten, die in samenwerking met het P.W.N. werden georganiseerd, waren ook erg succesvol. Het aantal deelnemers steeg snel van 3328 in 1959 tot ruim 8000 in 1964. Het aantal verkochte toegangskaarten voor het Noord- Hollands duinreservaat nam toe van 78.539 in 1939 tot 239.393 in 1964. Nu bedraagt het aantal bezoeken per jaar rond de 4 miljoen. Het zomerseizoen werd in 1939 verstoord door de mobili satie. Het strandfeest, dat al vele malen georganiseerd was door de bekende plaatsgenoten zuster Plas en Wub van Weenen, ging nog wel gewoon door. Er werd ook nog een tweedaags feest gehouden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de VVV. Voor de leden werd in zaal Borst een revue opgevoerd, zoals gebruikelijk onder leiding van Wub van Weenen. Een andere tijd Het verenigingsleven kwam door de evacuatie en alle an dere problemen tot stilstand. De laatste ledenvergadering van de VVV, in aanwezig heid van 8 leden, vond plaats op 3 maart 1942. Voorzitter Broksma memoreerde de ernst der tijden. In augustus 1942 werd het duingebied voor publiek gesloten. De uitgifte van de pensiongids (er was in ja nuari 1942 nog een gesten cild exemplaar gemaakt) had geen zin meer en werd gestaakt. De bezetter ver bood om kaarten en platte gronden uit te geven. Zelfs VVV-kaarten zouden bij de verwachte invasie door de Engelse en Amerikaanse strijdkrachten immers van nut kunnen zijn. De eerste bijeenkomst van het bestuur na de bevrijding was op 21 februari 1946. Van de 150 leden waren er nog 24 overgebleven. Het duingebied en het strand zijn Castricum, parel van het Kennemerland met duinen, bossen en het brede strand is in eigen land en over de grenzen een vacantie-oord om 't liefst te wensen! De eerste kiosk bij het oude station is in I960 gebouwd. VVV-reclame uit de jaren vijftig.

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 59