(Cor) Spaansen, veehouder, eigenaar van de boerderij. Hij was gehuwd met Catharina M. de Wit. Deze Cor Spaansen verkocht een deel van zijn land voor de bouw van het Bon- hoeffercollege. Na het kinderloos overlijden van Cor Spaansen in 1976 werd de boerderij eigendom van zijn weduwe, die later in Egmond-Binnen ging wonen. Achtereenvolgens woonden op de boerderij vanaf 1976 Adrianus P.M. Valkering, van af 1982 Johannes G.M. Valkering en van 1985 tot 1993 Jan Schoone met Gail Mac Kinzie. Catharina M. de Wit verkocht de boerderij in 1988 aan Nicolaas G. Valkering, veehouder, gehuwd met Anna M. Th. de Wit. Pieter Storms, televisiejournalist, geboren in 1954 kocht de boerderij in 1999. Hij trouwde in 1977 met Ellen Admiraal; uit hun huwelijk werden een dochter en een zoon geboren. Pieter liet de boerderij in 2000 grondig verbouwen naar het ontwerp van Mare Prosman, architect te Amsterdam, met veel zorg voor het behoud van oude bouwkundige details. In oktober 1999 heeft een uitslaande brand de schuur aan de noordoostkant van de boerderij in de as gelegd. Er waren vermoedens van brandstichting, die opschudding veroorzaakten in de Oosterbuurt, waar al eerder branden waren uitgebroken. De schuur is in 2000 herbouwd. Eind 2008 werd de boerderij overgenomen door G.P. de Goede, boekhouder en gehuwd met Yvonne Hoekstra; zij hebben twee dochters. Deze fraaie boerderij levert een grote bijdrage aan de lan delijke sfeer van de Breedeweg. Overtoom 19 en 21 (het Knophuis) De voormalige boerderij aan de Overtoom is een van de oudste boerderijen in Castricum en ontleent zijn naam aan de koperen knop aan de voordeur. Als boerderij is het pand eigenlijk niet gebruikt, wel als woning, zoals in het 18e jaarboekje (1995) is beschreven in het artikel: 'het Knophuis en zijn bewoners.' In dat arti kel is ook de ontstaansgeschiedenis van de boerderij opge- De situatie in 1936. De situatie in 2008 De boerderij gezien vanaf de westzijde naast het weiland waar vroe ger de schuilkerk stond. De 'witte pomp 'naast het bedrijfspand. nomen. Het vervolg op deze geschiedenis volgt hierna. Johannes (Jan) Steeman, brandstoffenhandelaar in Castri cum, gehuwd met Maria Mooij, kocht in 1915 van Jacob de Nijs, metselaar in Castricum, de boerderij, waarin vier wo- 41

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 43