De zoon van Chris van Keeken heeft de liefde voor de tennis sport van huis uit meegekregen. Hoe kan het ook anders als je vader zo lang voorzitter-secretaris is geweest van een tennisclub en daarnaast diverse functies had binnen de tennisbond. Ook de moeder van Chris speelde jaren bij TC Bakkum en reikte de prijzen uit van het jeugdtoernooi, dat na het over lijden van haar man naar hem is genoemd. Dat ver telde de nu 86-jarige Chris, die met enthousiasme terugkijkt op de beginperiode van TC Bakkum en op Dijk en Duin nog eens laat zien waar alles zich afspeelde. "Mijn vader tenniste zelf ook. Hij pakte zijn racket over van de ene in de andere hand, omdat hij geen backhand had. Thuis werden wij absoluut niet gedwongen om ook te gaan tennis sen; mijn zus Cis speelde wel, maar mijn broer Welly is nooit lid geweest. -4MB Ik werd zelf jeugdlid rond 1930 en speelde regelmatig met Gerrit Koeman en de kinderen van de doktoren Ten Raa en Benders. Ons gezin woonde in een dienstwoning aan de Van Oldenbarneveld- weg 30. Bij de voordeur hing een ballennetje en de genen die wilden spelen, haalden het netje weg en liepen dan binnendoor naar de tennisbaan. Mijn vader was een heel vriendelijke, bescheiden en sociale man. En altijd aan het werk. 's Morgens vroeg als ik beneden kwam, zat hij achter zijn schrijfmachine en had al vellen vol getypt. Voor de club bedacht ie van alles. Uniek is de tweepersoons scheidsrechterstoel, die uiter aard op Duin en Bosch werd gemaakt. Het doel hiervan was dat er een jeugdlid naast- hem. kon zitten om alles van het spel te leren. Ik onderbrak mijn tennisperi- ode van 1946 t/m 1949 om als oorlogsvrijwilliger te dienen in het leger in Nederlands Indië. Daarna pakte ik de draad weer op en speelde tot de jaren '70 samen met mijn echtgenote Loes, waarmee ik inmiddels alweer 57 jaar getrouwd ben. Wij hebben vanaf ons huwelijk in Limmen gewoond, waar de vader van Loes een bloembollenbedrijf had, maar bleven TC Bakkum altijd trouw. Ik werkte 30 jaar in het bedrijf van mijn schoonvader en was van 1980 t/m 1988 directeur van de Santmark in Castricum om vervolgens van mijn pensioen te kunnen gaan genieten. Onze dochter Brenda was ook actief lid van de Bak- kumse tennisclub en leek wat organiseren betreft veel op haar opa. Ze tenniste zeer verdienstelijk en was ooit jeugdkampioene van Noord-Holland. La ter gaf zij ook tennisles in Amsterdam naast haar universitaire studie. Brenda had jarenlang de lei ding van het 'Van Keekentoernooi'. Het is jammer dat onze achternaam al een aantal jaren niet meer voorkomt in de toernooinaam, omdat de sponsor belangrijker wordt gevonden. Gelukkig wordt de eer aan mijn vader bij de tennisclub sinds dit jaar weer enigszins hoog gehouden door de laatste week van de schoolvakantie de Van Keeken Jeugdweek te noemen. Oorlogsjaren en wederopbouw In 1938 besloot het bestuur om voortaan ook spelers op te nemen die geen personeelslid waren van Duin en Bosch. De vereniging telde daarna jarenlang tussen de 40 en 50 leden, inclusief de jeugd en men bleef met twee ploegen uitkomen in competitieverband. Er bestonden in die tijd nog maar drie klassen en er werd natuurlijk in de laag ste begonnen. In de dertiger jaren promoveerde het eer ste team naar de tweede klasse. Aangezien er maar één baan was, kon er maar één team thuis spelen en kreeg het andere een uitwedstrijd. Voor de wedstrijden in Alkmaar of Zaandam werd de fiets gepakt, maar naar plaatsen als Amsterdam of Enkhuizen werd er per trein gereisd. Er werd zelfs ooit voor een wedstrijd in Den Helder een taxi Een foto uit de beginjaren dertig. Vooraan links zit een nog jonge Chris van Keeken; voor het net met racket: Rinus Zweedijk, daar naast (met ijsje) Annie Peijs en in pak Lots Res. Geheel rechts staat het befaamde echtpaar Hannie en Walter Uhl. Zij bleven nog enkele jaren bij TC Bakkum spelen, nadat ze naar Utrecht waren verhuisd en daarvoor wekelijks per tandem heen en weer reisden. 25

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 27