verdeeld, afhankelijk van de personen dus. Het ging niet van de ene dag op de andere. Heel vroeger had je nog geen therapie en dan liepen ze maar heen en weer in de leeuwenkooi, zoals die dagzaal ook wel werd genoemd. Je kon die mensen geen boek ge ven, want dat vond je later verscheurd terug. Ze liepen de hele dag te draaien. Een man maakte steeds hoeken van 90 graden. Er was ook iemand die de hele dag een soort dwangkleding aan moest, anders sloeg hij alles stuk. Hij bewoog zich huppelend voort en had op 't laatst 'spits- voetenIn de dagzaal kwamen ze zondags en na werktijd voor degenen die werken konden. Mensen verbleven vroeger veel langer in het ziekenhuis. Sommigen hun hele leven. De behandeling is nu veel meer op het individu afgestemd dan vroeger. Nu heb je veel meer medicijnen dan vroeger. Ik weet nog wel dat de eer ste medicijnen kwamen. Je kon wel zien wat ze kregen. Als ze in de zon kwamen kregen ze een dikke, rooie kop. De therapieafdeling lag me wel, maar je moest er toch ook altijd een beetje op je hoede zijn. Helemaal op mijn plaats was ik er niet. Ik heb er toch zowat 40 jaar gewerkt. Ik ben een paar jaar voor mijn vijfenzestigste gestopt en profiteer dus wel van mijn pensioen. Niek Kaan Meine Krist overleden Op 19 april 2009 is Meine Krist op 94-jarige leef tijd overleden. Hij was vanaf de oprichting in 1967 lid van de Werkgroep Oud-Castricum. Steeds kon een beroep op hem worden gedaan als er weer wat geklust moest worden. De door hem gemaakte mo dellen van een schelpenkar en van een boerderijtje uit de eerste eeuwen van de jaartelling trekken in De Duynkant nog steeds de aandacht. De eerste vi trines, waar de werkgroep bijzonder trots op was, zijn aan hem te danken. Tekenen, schilderen en houtsnijden waren zijn grote hobby's. Hij was lid van de kunstenaarsver eniging 'Perspectief' en jarenlang actief binnen de etsgroep. Nog maar enkele maanden geleden spraken we met hem over zijn leven en werk bij het ziekenhuis Duin en Bosch. Wij zijn Meine Krist dankbaar voor zijn bijdragen aan Oud-Castricum. Hij leeft in onze herinnering voort als een bescheiden, humoristische en crea tieve persoonlijkheid. In rnemoriam Wim Enimens Op 21 oktober 2008 overleed ons werkgroeplid Wim Emmens op 77-jarige leeftijd. Wim, geboren in Naaldwijk, was de echtgenoot van burgemeester Aaltje Emmens-Knol, met wie hij sinds 2002 in Castricum woonde. Spoedig toonde hij veel interesse in de geschiedenis van ons dorp en meldde zich als werkgroeplid aan. Met name ging zijn belangstelling uit naar de archeologie, waarover hij veel documentatie had verzameld. Van beroep was Wim tot zijn pensionering foto graafbij het ministerie voor Landbouw en ook de werkgroep ondervond zijn ervaring op dit gebied. Wij danken hem voor alles wat hij voor de Werk groep Oud-Castricum heeft betekend. Wim Emmens 13

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 15