28 Burgemeester A.Emmens-Knol is bij Koninklijk Be sluit herbenoemd tot burgemeester van Castricum. 29 Cor Boot, het oudste lid van voetbalvereniging FC Castricum, is op 86-jarige leeftijd overleden. 30 Traditiegetrouw blaast Emergo Castricum op Ko ninginnedag wakker vanaf de toren van de dorps kerk. 30 Ton Borst, aannemer en Rob Brandsma, bestuurslid van de stichting Jumelage Balatonfüred, ontvangen een koninklijke onderscheiding. Mei 1 De VVV Castricum is opgegaan in de stichting Re gio VVV Schiereiland Noord-Holland Midden. De dienstverlening van de VVV-ANWB wordt onge wijzigd voortgezet. 6 Een meerderheid van de raad stemt in met een plan om van de Dorpsstraat een 'fietsstraat' te maken. 9 Als naam voor het toekomstige sociaal-cultureel centrum is gekozen voor 'Nieuw Geesterhage'. 9 De rotonde Zeeweg-Soomerwegh is in gebruik ge nomen. 20 Oud-wethouder mevrouw M.J. Postelmans-Blanke- meijer is overleden. 30 Het keurmerk de 'Blauwe Vlag' wordt gehesen op het Castricumse strand. Het wordt toegekend aan stranden die voldoen aan strenge eisen op het ge bied van milieu en veiligheid. 31 Wielrenners en lopers nemen weer deel aan de Dub bele Lus van Castricum. Juni 6 Feestelijke bijeenkomst in Geesterhage ter viering van het 25-jarig bestaan van de Stichting Castricum helpt Muttathara. 18 Wethouder Christel Portegies, geassisteerd door oud wethouder Lamme en wethouder Ber Hes, geeft het startschot voor de bouw van het Bakkerspleintje. 19 Woningcorporatie De Wonerij deelt de bewoners van de Hoogevoort mee dat zij de woningen aldaar wil slopen en wil vervangen door nieuwbouw. De bewoners zijn van plan actie te ondernemen. 21 Oud-strandexploitant Klaas Ulder is overleden. 26 Oud-wethouder Peter Könst neemt afscheid als raadslid voor GroenLinks. In zijn afscheidsspeech bekent hijVan politiek heb ik geen kaas gegeten. Hij zal door Aart Waterman worden opgevolgd. 27 De gemeente Castricum houdt de eerste lokale Ve- teranendag. 29 Het internationale jeugdtennis barst weer los op de banen van de Tennisclub Bakkum. Raemon Sluiter en John van Lottum spelen een demonstratiepartij. Juli 1 De Castricumse bibliotheek fuseert met die van Alkmaar en Heerhugowaard. De nieuwe naam is bibliotheek 'Kennemerwaard'. 13 Zomerbraderie op het strandplateau, georganiseerd door een groep strandexploitanten, die zich hebben verenigd in de stichting 'Frisse Wind'. 15 Dijk en Duin is gefuseerd met de Pamassia Bavogroep. Er worden nieuwe zorgprogramma's ontwikkeld. 26 Carla 3 wordt gehuldigd. De vijftienjarige melkkoe van veehouder Jan de Graaf uit Bakkum heeft meer dan 10.000 kilo vet en eiwit geproduceerd door 122.237 liter melk af te leveren. 29 Wethouder Ber Hes opent de strandbibl iotheek, waar boeken geleend kunnen worden en voorleesuurtjes, theatervoorstellingen en lezingen plaatsvinden. Augustus 9 De burgemeester opent het eerste kunstgrasveld van FC Castricum. Daarop volgt een week met veel sportieve activiteiten. 16 Strandhuisjesbezitters tooien hun huisjes met tien tallen waxinelichtjes. Overigens wordt nog steeds actie gevoerd tegen het slaapverbod. 17 Patiënten van Dijk en Duin worden onthaald op een Mexicaans tuinfeest. Het restaurant Apicius ver zorgt de maaltijd. 20 Presentatie van een kalender met foto's over het Noord- Hollands Duinreservaat, gemaakt door Peter Zwitser. 24 Tijdens Kunst Koningsduin worden allerlei kunst vormen gepresenteerd door kunstenaars die op hun eigen manier een band hebben met het duingebied. De dichteres Elly de Waard is een van de deelnemers. 27 Ger Foeken, hoofd afdeling VROM, neemt afscheid na ruim 37 jaar bij de gemeente Castricum werk zaam te zijn geweest. 30 Het 60-jarig bestaan van de Tafeltennisvereniging Castricum wordt gevierd met een receptie en een jubileumfeest. 30 De Castricumse Rugbyclub viert het 40-jarig jubi leum met een reünie en de presentatie van een jubi leumboek. September 1 Het gemeentebestuur is tijdelijk verhuisd naar ge bouw De Loet op het terrein van Duin en Bosch. De publieksbalies zijn gehuisvest in het voormalig 111

Jaarboek Oud Castricum | 2009 | | pagina 113