Mei 3 De eerste paal is geslagen voor het woonzorgcom plex Triade bij zorgcentrum De Boogaert. 7 Start van tentoonstellingen, excursies en andere feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de schildersclub Perspectief. 10 De jarige burgemeester wordt in de raadszaal door het koor 'De Skulpers' met een optreden verrast. 16 De Rode Kruisafdeling Castricum/Akersloot is ge fuseerd met de afdeling Limmen. Juni 1 Aan de heer en mevrouw Schotten, bewoners van een van de meest rustieke panden in de Dorpsstraat, overhandigt Piet Blom, voorzitter van Oud-Castri- cum, het eerste exemplaar van 'Een rondwandeling in de oude dorpskom'. 1 Mevrouw Bergsma-Boersma viert haar 102e ver jaardag. 9 Het grootste gedeelte van strandpaviljoen 'De Al batros' is in de nachtelijke uren afgebrand. 10 Het koor De Skulpers houdt zijn vierde muziekfes tival 'Van dorp tot kust' in Bakkum. Maar liefst 22 muziek- en zanggroepen laten zich op vijf locaties horen. 12 Bert Koopman treedt af als voorzitter van de korf balvereniging 'Helios' en ontvangt uit handen van de burgemeester een koninklijke onderscheiding. 17 Wethouder Hommes stelt een nieuwe invalidenlift in het zwembad 'De Witte Brug' in gebruik. 18 In het Kortenaerplantsoen wordt een HOED (Huis artsen Onder Een Dak) in gebruik genomen. 18 Restaurant Blinckers in Castricum aan Zee wordt na de brand weer geopend. Juli 2 Marco Borsato ontvangt in de studio leerlingen van 'De Toermalijn', die de prijsvraag 'Schrijf je eigen songtekst' hadden gewonnen en hij neemt twee liedjes samen met hen op. 5 Een 21-jarige plaatsgenote, Mariëlla Stigt, komt om het leven bij het oversteken van de spoorwegover gang Kramersweg. 14 De woningcorporatie De Wonerij laat per hangend balkon van het appartementencomplex Offenbach uit voorzorg twee bouten vervangen. Aan de bewoners is gevraagd de balkons voorlopig niet te betreden. 17 Zeventig glazen reuzenschelpen zijn op het strand te bezichtigen. De schelpen brengen gedichten en ver halen ten gehore onder de noemer 'Zomersprookjes aan zee'. Augustus 11 De strandhuiseigenaren voeren actie tegen het verbod van de gemeente om in de strandhuisjes te overnachten. De 184 huisjes zijn 's avonds alle maal verlicht door duizenden kaarsen, waxinelicht jes en vurige fakkels. 13 Toch een doorstart voor het Timmerdorp Een nieuw bestuur heeft de organisatie opgepakt. 15 De 'Vereniging Vrienden van De Bakkerij' over handigt de sleutel van hun oude pand aan een verte genwoordiger van de gemeente. De deur van het ka rakteristieke gebouw aan het Bakkerspleintje gaat definitief dicht, in afwachting van de sloop. Het be tekent het einde van 33 jaar jongerencentrum/pop podium. 16 Sympathisanten van De Bakkerij hebben het voor malige café Voem Voem gekraakt. 24 Vijftig Castricummers zijn Nederlander geworden. De burgemeester overhandigt tijdens een feestelijke bijeenkomst de oorkondes. 26 Vier debuterende schrijvers lezen voor uit eigen werk in de strandbibliotheek. Twee maanden lang konden hier gratis en zonder pasje boeken worden geleend. 30 Het project Buurt, Onderwijs en Sport (BOS) is van start gegaan. Niet minder dan 1400 leerlingen van basisscholen doen mee aan de sportieve activiteiten die worden aangeboden. 31 De VVV-ANWB Castricum heeft een nieuwe ac commodatie gevonden in de vorm van de voormali ge stationsrestauratie. Wethouder Christel Portegies opent de nu veel grotere winkel. September 1 De Mixed Hockeyclub Castricum viert het 40-jarig bestaan met een groot feest op het sportpark Wou- terland. Nico Welschen ontvangt voor zijn verdien sten voor de club een koninklijke onderscheiding. 5 Rutger Smith wordt gehuldigd in het gemeentehuis wegens het behalen van een bronzen medaille bij het discuswerpen op het wereldkampioenschap in Japan. 8 De Castricumse Uitmarkt wordt voor de vijfde keer gehouden. De stichting 'Castricum helpt Muttatha- ra' veilt enkele topstukken uit de winkel. 111

Jaarboek Oud Castricum | 2008 | | pagina 113