Een hlik binnen het vei linggebouw. e koppen 1 "Ook in icht luidt neerzet- 'rproduc- mgeving e waarop en van de leelte van ïelte niet politieke cwam dit f was de tuinderij- lurgrond. j 180 ha. ■ld. 80 ha dere pro- il of niet le H oog aar leven inkomen, genomen isch ver ing' voor i 1967 in de agen- inden. In ap dat er merende n, welke ;r aan de Hiervan waren er 41 op de vergadering aanwezig, dus een ruime tweederde meerderheid. Het verslag van de vergadering is vrij zakelijk. Het bestuursvoorstel roept niet eens zoveel weerstand op. Net alsof men geen andere uitweg ziet. Wel wordt aan het adres van het bestuur nog de opmerking gemaakt dat er de laatste jaren niet meer vergaderd is en dat het bestuur onrechtmatig achter de tafel is blijven zitten. Het bestuur vindt van zichzelf dat het ook wel een standje heeft verdiend. De leden hebben evenwel ook geen gebruik gemaakt van hun recht om een algemene ledenvergade ring bijeen te laten roepen, er is ook niet om gevraagd. Veilingdirekteur Jaap Schut schetste de gang van zaken zo: Door de regelmatige doorgaande onttrekking van de tuinbouwgronden ten behoeve van de woningbouw is de aanvoer van produkten, in het bijzonder de groenten, zodanig teruggelopen dat moeilijk meer van een groenteveiling gesproken kan worden. Door de steeds minder wordende aanvoer bleven ook de kopers weg. Dit had tot gevolg dat de tuinders hun groenten elders gingen veilen, vooral het afgelopen jaar was dit best merkbaar. Slechts enkele trouwe tuinders veiklen hel afgelopen jaar hun spruiten nog in Castricum. maar bij handhaving van de veiling zouden er in hel komende sei zoen wel helemaal geen spruiten meer geveild worden om de een voudige reden, dat ook deze tuinders hun spruiten elders zouden gaan veilen. De veiling handhaven alleen voor het veilen van aardbeien zou ook niet houdbaar zijn. "De overgebleven tuinders", aldus de heer Schut. zullen de consequenties moeten aanvaarden dat te veel tuinbouwgronden zijn onttrokken, hetgeen tot gevolg heeft dat tot ontbinding van de vereniging zal moeten worden overgegaan" Het bestuursvoorstel werd uiteindelijk aangenomen met vierender tig stemmen voor en zeven tegen. En zo viel na afloop van de aardbeiencampagne op zaterdag 23 september 1967 het doek voor de veiling van 'Ons Belang'. In de opheffingsvergadering werd een commissie gevormd onder leiding van voorzitter Jan Groentjes om de verkoop van de bezit tingen te regelen. Er werd een pensioenvoorziening getroffen voor directeur Jaap Schut en voor de emballagemeester Willem Een aantal kopers voor de veilingklok. Niet alle namen zijn bekend: uiterst rechts Klaas Scheerman, bij de 2e bank de kopers Pé Schoon uit Broek op Langedijk en Jan Zonneveld uit Bakkum- Noord; bij de 3e bank rechts Bertus Fatels. naar achteren Reijnders en Martin Res. bij de 4e bank links Lou Fatels en helemaal achteraan links Bank Groentjes.

Jaarboek Oud Castricum | 1996 | | pagina 13