JUNI OKTOBER 8 Officiële heropening van dorpshuis De Kern door wethouder A.J. Martens. Op de bovenverdieping zijn thans vier hulpver leningsinstanties gevestigd, t.w. de Stichting Dienstverlening voor Bejaarden, het Algemeen Maatschappelijk Werk IJ- mond, Gezinsverzorging IJmond en de Gemeenschapsraad Castricum. 16 Viering 55-jarig priesterjubileum van pastoor W.G. Minnebo. 22 Viering tienjarig bestaan Montessorischool. JULI 3 Sfeervolle drukte langs het parcours van de Wielerronde De Dubbele Lus van Castricum. 10 Wegens de kortingen op het gemeentelijk subsidie besluit de Evenementencommissie - na tien jaar - zijn aktiviteiten te staken. 16 De heer C.R. Brinkhuijsen ontvangt de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. 21 Kortebaan draverij in de Dorpsstraat, waaraan in totaal 18 combinaties deelnemen. 24 Een van de grote bomen in de bocht van de Dorpsstraat, voor het voormalig oude veilinggebouwtje bezwijkt onder een hevige rukwind. Het verkeer moet geruime tijd worden omgeleid. AUGUSTUS 15 Receptie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de supportersvereniging van Vitesse '22: Blauw-Zwart. 19 De gemeenteraad bespreekt in aanwezigheid van de Com missie van de Koningin de profielschets van de te benoemen burgemeester. 24 Opening van een nieuw kunststof sportveld van de Mixed Hockey Club Castricum door loko-burgemeester H.R Wokke. 25 Dames-basketbal Interlandwedstrijd Nederland-Polen in de sporthal „De Bloemen". 31 Kunstmanifestatie van het Creativiteitscentrum Castricum met medewerking van verschillende Castricumse culturele instellingen. SEPTEMBER 5 De 19 jaar oude koe „Schippers 20" van J.J. van der Voort werd gehuldigd wegens het bereiken van een melkproduktie van meer dan 100.000 liter! 17 Start van de cursussen van de Volksuniversiteit Castricum. 19 Wethouder Rinkel slaat de eerste paal voor de herbouw van de boerderij Albert's Hoeve, waarin twaalf wooneenheden zullen worden gerealiseerd. 26 Emancipatienota aan het gemeentebestuur aangeboden. 27 Afscheid van rektor drs. H.G.J.M. Kooter van het Bonhoeffer College. 56 1 Jolanda Kuipers als eerste vrouw in dienst getreden bij de ge meentelijke reinigingsdienst. 15 in het P.W.N.-bezoekerscentrum „De Hoep" wordt de hon derdduizendste bezoeker verwelkomd. 16 Oud-raadslid mevr. M. Wentink-Beusman overleden. 18 Tijdens een afscheidsreceptie in De Clinghe na een 40-jarig dienstverband bij het provinciaal ziekenhuis Duinenbosch ontving de heer N. Lute de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. 25 Het clubhuis van de Scoutinggroep St. Clara aan de Von delstraat brandt gedeeltelijk af. 28 Een plaatselijke werkgroep biedt de Nota Ouderenbeleid aan het gemeentebestuur aan. Geconcludeerd is dat Castricum vergrijst in verband waarmee de nodige voorzieningen ge troffen zullen moeten worden. 29 Het jaarboekje 1985 van de werkgroep Oud-Castricum wordt officieel aangeboden aan enkele (oud)-inwoners die een be langrijke rol hebben gespeeld in het plaatselijk verzet. 31 Gewapende overval op een geldloper bij het winkelcentrum Geesterduin, waarbij f 50.000,- wordt buit gemaakt. NOVEMBER 1 Balletschool Bernadette van Daalen overgenomen door het Creativiteitscentrum 2 Heropening van het verbouwde ontmoetingscentrum Geesterhage. 9 Grote reünie van oud-leerlingen en leerkrachten ter gelegen heid van het 75- en 65-jarig bestaan van resp. de Bernadette- en de Augustinusschool. 22 Na ruim 37 jaar in het onderwijs werkzaam te zijn geweest, neemt mevr. A. Bos afscheid als docente aan de Santcroft-LHNO. 27 De schilderes Lide Tulp op 93-jarige leeftijd overleden. 29 De eerste paal voor een woonvorm voor lichamelijk gehan dicapten aan de Alkmaarderstraatweg wordt geslagen. 29 Een nieuwe showroom aan het Raadhuisplein van garagebe drijf Kooiman wordt geopend door loko-burgemeester Wokke. DECEMBER 12 Mr. J.M. Schouwenaar, burgemeester van Venhuizen, is per 16 januari 1986 benoemd tot burgemeester van Castricum. 19 Bestemmingsplan De Brink dat voorziet in de bouw van 54 woningen en een apotheek op de groenstrook tussen de Rui- terweg en de Brink door de raad vastgesteld. 21 De 8e amateurtentoonstelling georganiseerd door de Cultu rele Werkgroep Castricum is door wethouder A.J. Martens geopend. 22 Expositie van Cor Heeck in het atelier van Perspectief geo pend door zijn beide zoons. Ontwerp en druk: K. Boesenkool en Zoon

Jaarboek Oud Castricum | 1986 | | pagina 56