Kroniek 1985 van de gemeente Castricum JANUARI 1 Castricum telt 22.733 inwoners, slechts 9 meer dan op 1 ja nuari 1984. 18 De dirigent van het voormalig Castricums Vrouwenkoor Jo Immink op 88-jarige leeftijd overleden. 18 Met een druk bezochte receptie, aangeboden door het ge meentebestuur, vierde de afdeling Castricum van het Rode Kruis haar 50-jarig bestaan. FEBRUARI 11 H. van Elven, oud-hoofdambtenaar van het PWN overleden. Gedurende 38 jaar vervulde hij de rol van de Sinterklaas van Castricum. 12 Open dag Provinciaal Ziekenhuis Duinenbosch in kader van de landelijke week van de psychiatrie. 15 Officiële opening van de heringerichte RABO-bank door burgemeester drs. J.C. Gmelich Meijling. 17 Grote bonte carnavalsoptocht van ,,De Windtrappers". Prins Quibus de Eerste neemt het bewind over Pieperduin tijdelijk in handen. De orde van de Luie Bul wordt uitgereikt aan de echtparen Heijne en Stuifbergen. Gerbrand Heijne zette zich aktief in voor de voetballende jeugd en Freek Stuifbergen, zeer bekend postbode, verzorg de eerste opleiding voor Castricums fanfare. 18 Met de kleinst mogelijke meerderheid van 9 tegen 8 stem men wordt drs. Th.S. Rinkel (WD) gekozen tot wethouder en opvolger van mevr. M.J. Postelmans-Blankemeyer, die op 21 november 1984 was afgetreden. Mevr. C.W.H.M. Bos-Mutsemaker neemt de opengevallen plaats in de raad in. 25 Tijdens een ledenvergadering van de E.H.RO.-vereniging wordt mevr. C. Schefferlie-Maat onderscheiden met de Dr. G.B. Tilanusdraagpenning. MAART 2 Receptie ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van Castricums oudste biljartvereniging „Onder Ons". H. Marcker is al veertig jaar sekretaris van deze vereniging. 13 De heren M. van der Himst en P. Burgmeijer van de vrijwilli ge brandweer ontvingen de vrijwilligers-medaille met gesp voor 25 jaar trouwe dienst. De heren J. Grippeling, J. Houtenbos, P. Nolet en P. Prinsen voor 10 jaar trouwe dienst. 16 De zanggroep We Independent viert het 12V2 jarig bestaan. 17 Ds. T.J. Haitjema doet zijn intrede als pastor van de Her vormde Gemeente Castricum. 26 Het voltallige college van burgemeester en wethouders ging op de knieën om een bijdrage te leveren aan de bestrating van de toegangsweg naar het nieuwe bedrijfsterrein Castri- cummer Werf. 28 De heer A. van Neure geïnstalleerd als nieuw raadslid voor de PvdA/PPR-fraktie als opvolger van de heer D. Dirkse, die is teruggetreden. 29 De Jac. P. Thijsse-Scholengemeenschap heeft afscheid geno men van mevr. Clausing-Melchior, biologielerares en school- dekaan, administratief medewerkster mevr. Verbeek en gymnastiekleraar J.K. Smit. APRIL 5 Wethouder Wokke overhandigde de eerste sleutels van het projekt van 54 woningwetwoningen in Kooiweg-Noord van de Woningbouwvereniging ,,St. Joseph". 7 De plaatselijke stichting „Helpt de Polen" verzorgde een transport hulpgoederen. Zeven Castricumse chauffeurs/begeleiders onder wie burge meester Gmelich Meijling vierden het Paasfeest in Polen. 14 Op 57-jarige leeftijd overlijdt plaatsgenoot Prof. drs. H. ter Heide, oud-voorzitter van de vakcentrale N.W. 16 De heer Nicolaas Veldt, oud-wethouder en o.a. oud-voorzitter van de werkgroep Oud-Castricum overlijdt op 83-jarige leeftijd. 17 Installatie werkgroep Jumelage. 26 Tijdens zijn afscheidsreceptie in De Clinghe is de heer C. Bakker onderscheiden met de ere-medaille in zilver verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. 29 Architect D.J. Istha benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. MEI 5 Burgemeester drs. J.C. Gmelich Meijling is benoemd tot bur gemeester van Den Helder. 5 Castricum heeft op indrukwekkende wijze bevrijdingsdag gevierd. Deze dag kreeg bijzondere betekenis door de over komst van enkele Engelse en Canadese oud-militairen. In de bibliotheek opende de burgemeester een tentoonstel ling, ingericht door de werkgroep Oud-Castricum en de Cul turele Werkgroep. 10 Viering van de oprichting van de R.K. Bernadette- kleuterschool op 10 mei 1910. 10 Wethouder Wokke reikt de sleutel uit van de eerste opgele verde woning in plan Het Strengh. 31 Tijdens een buitengewone raadsvergadering wordt afscheid genomen van burgemeester J.C. Gmelich Meijling. Aanslui tend is er een openbare afscheidsreceptie. Bij zijn afscheid ontving de burgemeester de zilveren legpenning van de ge meente Castricum. 55

Jaarboek Oud Castricum | 1986 | | pagina 55