'eens ver- 'de Ijar- die tste en de hij van aag- ling ge in ppen Kuys, eves- hun heeft voor de De den in >or- een mi Grote drukte ook als er vroeger jachtpartijen waren in het Ge versduin en de jagers na afloop in de Rustende Jager werden onthaald. Bij de verkoop van het duingebied door de familie Ge vers werd bedongen dat jhr. F.A.G. Gevers er tot zijn dood toe zou mogen blijven wonen. Hij woonde eerst met een huis houdster en later alleen in een houten huis nabij Kijk Uit. Onge twijfeld vanwege de van oudsher bestaande band tussen de fa milie Gevers en De Rustende Jager gebruikte de jonkheer daar vanaf 1946 zijn middagmaal. Een bijzonderheid mag het wel ge noemd worden dat zijn menu iedere dag hetzelfde was. Het bestond uit rijst, witlof en tartaar. Ondanks pogingen daartoe wilde hij van geen andere gerechten weten. Na de sloop van De Rustende Jager werd jhr. Gevers de gast van hotel Komman. Op 2 mei 1984 overleed hij op 93-jarige leeftijd. In 1926 beleefde Castricum de premiere van de door de Castri- cummer Wub van Weenen zelf geschreven en geregisseerde revue "En U". De plaatselijke krant schreef er o.a. het volgende over: "De zaal van den Rustende Jager was stampvol. Na een openingswoord van de heer Van Weenen werd het scherm op gehaald en werd ons vertolkt het tafereel: Castricum voorheen en thans. Dit tafereel was schitterend. Eerstens al door de aan kleding, maar vooral door het mooi spel dat de beide oudjes ons te genieten gaven. Vervolgens werd de Middenstand bezongen, de Bloemenexport, de Melkcontrole, de Bouw, de Hinderlijke Duinmuskieten en Castricum aan Zee. Vooral dit laatste tafereel, dat een hulde inhield aan het besluit van B. en W. en den raad voor het genomen besluit inzake algehele beharding van de Strandweg en voor het werken van "Castricum Vooruit" om Castricum te maken tot een Badplaats, was zeer aardig bedacht en werd zeer goed gespeeld". De revue werd een groot succes ondanks het verzet van de geestelijkheid tegen deze frivole gebeurtenissen. De kapelaan sprak vanaf het preekgestoelte zijn misnoegen over deze ont wikkelingen uit. Vooral het feit dat een gemengd gezelschap aan de uitvoeringen meewerkte en "bal na" waren voor de geestelijkheid in het begin kennelijk moeilijk te verteren zaken. De belangstelling was er zeker niet minder om. "En U" werd vijf maal in verschillende zalen in het dorp herhaald! Bij deze ene revue is het dan ook niet gebleven. Andere revues waren "Wat zeg je d'r nou van", "Reclame" en "Simmi Harlie Lea". Het is jam mer dat de teksten van deze revues die vooral over plaatselijke gebeurtenissen gingen niet bewaard zijn gebleven. Wub van Weenen was een man met bijzondere kwaliteiten en hopelijk zal aan hem nog eens de rubriek "Wie was...." in ons jaarboekje ge wijd kunnen worden. Afbeelding 6 Tafereel uit de revue, van links naar rechts de heer Bertee, Bets Rommel en Piet Vader. Afbeelding 7 De medewerkers aan de revue 'ReclameDe 7e persoon van links op de tweede rij is Wub van Weenen. 13

Jaarboek Oud Castricum | 1984 | | pagina 13