besloten de in de struktuurschets geplande zuidelijke rand weg te schrappen JULI 1 De heer L. Abercrombie, scheidend direkteur filterfabriek "Golden Super" ontvangt een Koninklijke onderscheiding 5 Open huis van het verzorgingstehuis "Op de Hooghe Aert" 8 In het dorpscentrum wordt voor de 2e maal een wielerronde gehouden, genaamd de "Dubbele lus van Castricum" 12 Pastoor Meijer van de Pancratiusparochie op familiebezoek in Australië overleden AUGUSTUS 15 Jaarlijkse rommelmarkt van het jongerencentrum "De Bakkerij" bracht 15.780,- op, tegenover in 1980 ruim 25.000,- 15 In de nacht van zaterdag op zondag is de lagere agrarische school aan de Oranjelaan door brand geheel verwoest. 27 Een langdurige discussie over de pro's en contra's van één- richtingverkeer in de Dorpsstraat wordt door de raad afge sloten met het besluit dat het tweerichtingverkeer gehand haafd zal blijven 29 Opening door de burgemeester van een tentoonstelling van het werk van de kunstschilder J.C. Heeck ter gelegenheid van diens afscheid als begeleider van de schildersclub "Perspectief" 28 Tijdens een bijzondere raadsvergadering wordt afscheid ge nomen van de heer J.A. Middelhoff loco-gemeentesecreta ris, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij wordt benoemd tot ereburger. SEPTEMBER 11 Opening door wethouder Ritzer van de havo-afdeling van de Jac. P. Thijsse openbare scholengemeenschap voor havo en mavo. De heer G.J. Korrelboom is tot direkteur be noemd 24 Raad stemt in beginsel in met een bouwplan voor een woongebouw met 84 wooneenheden op het terrein van de voormalige Pius X school aan de Alkmaarderstraatweg OKTOBER 2 Het oudste bestuurslid van de woningbouwvereniging St. Jozef de heer L.H. Schol ten legt de eerste steen voor de bouw van 41 huurwoningen en een nieuwe kantoorruimte aan de Cieweg en de Dokter de Jonghweg 3 Viering 2e lustrum van het Bonhoeffer-coilege 9 Mevr. M.J. Postelmans-BIankemeijer slaat de eerste paal voor de bouw van de eerste woningen in de wijk Kooiweg- Noord 9 Indrukwekkende uitvoering van het Mendelsohn's "Elias" door de Castricumse Oratoriumvereniging in de Pancratius- kerk 10 Naar aanleiding van het 65-jarig bestaan van de vrouwen vereniging "Dorcas" is een bazar georganiseerd, ten behoeve van nieuwbouw Hervormd gemeentecentrum 16 Officiële opening door burgemeester Gmelich Meijling van een nieuw kantoor van de Algemene Bank Nederland aan de Dorpsstraat 18 De direkteur van gemeentewerken R. Vries overleden 18 Supermarkt op het kampeerterrein Bakkum door brand verwoest 21 Heropening kantoor Ned. Middenstandsbank aan de Burg. Mooijstraat NOVEMBER 4 Raad besluit tot verkoop van de voormalige ambtswoning aan de Stationsweg aan burgemeester Gmelich Meijling 11 De carnavalsvereniging stelt prins Psychodomus I voor 25 De gemeenteraad besluit om financiële redenen verschillen de randvoorzieningen van het onderwijs te beperken dan wel af te bouwen o.a. subsidiëring godsdienstonderwijs, logopedistische hulp etc. Plannen voor de bouw van een sportzaal en een nieuwe muziekschool definitief van de baan DECEMBER 5 Wethouder V.G.N. Ritzer benoemd per 1 januari 1982 tot burgemeester van de gemeente Schinveld in Limburg 17 De heer F.A. van Wijk wordt benoemd tot direkteur ge meentewerken 17 De raad besluit om financiële redenen het lidmaatschap van de Raad van Europese Gemeenten op te zeggen 17 Raad akkoord met drastische huurverhoging gemeentelijke akkomodaties voor sociaal-culturele aktiviteiten 27 Schaatswedstrijden op de Kennemer ijsbaan 43

Jaarboek Oud Castricum | 1982 | | pagina 43