Kroniek 1981 van de Gemeente Castricum JANUARI Het aantal inwoners bedraagt 22.727 2 Nieuwe akkomodatie van Vitesse '22 op het sportpark De Puikman geopend 4 De heer W.C. Brouwer secretaris woningbouwvereniging Goed Wonen overleden 16 Receptie ter gelegenheid van de renovatie van de St. Pancra- tiuskerk 29 Na uitvoerig beraad besloot de gemeenteraad niet in te gaan op de wens van de marktkooplieden de weekmarkt te verplaatsen van de Burg. Mooijstraat naar een parkeerter rein bij het winkelcentrum Geesterduin FEBRUARI 1 Viering tienjarig bestaan van de carnavalsvereniging "De Windtrappers" 4 De heer P.F. Janzen besluit om gezondheidsredenen als wethouder en raadslid af te treden 7 Café Het Biljartpaleis voorheen gevestigd op de hoek van de Dorpsstraat-Burg. Mooijstraat is verhuisd naar het daar naast gelegen vroegere veilinggebouw van de Tuinbouw vereniging Ons Belang. Het voormalig café en bondshotel krijgt een winkelbestemming 7 Museum van prov. ziekenhuis Duin en Bosch na renovatie wederom opengesteld 18 Eerste gerenoveerde woning aan de Leo Toepoelstraat van renovatieproject woningbouwvereniging St. Jozef opgele verd. MAART 6 Mevr. M. Siekerman-Korver en J. Harmse worden be noemd tot ere-leden van de Projektgroep Arbeidsonge schikten APRIL 3 Wethouder H.P. Wokke en oud-wethouder ir. H. v.d. Velde reiken de eerste sleutels uit van een complex van 42 woningen voor 1 en 2 persoons huishoudens aan het Korte- naerplantsoen 4 Heropening door wethouder mevr. Postelmans van het ver bouwde clubhuis van de Mixed Hockey Club Castricum 8 Receptie ter gelegenheid van de promotie naar de ere-divisie van het damesteam van de volleybalvereniging The Smash 26 Opening door wethouder mevr. J. Postelmans van een nieuw clubgebouw van de schietvereniging De Vrijheid 27 Burgemeester Gmelich Meijling en oud-wethouder Janzen verwelkomen met een bloemetje de bewoners van het nieuwe woonwagenkampje aan De Bloemen 29 Drie Castricumse ingezetenen de heren G.R. Hendriks, K. Molenaar en H.C. Scheerman ontvangen een Koninklijke onderscheiding 29 De raad besluit een overeenkomst aan te gaan met Maco- bouw te Amsterdam voor de bouw van een nieuw gemeen tehuis aan de Soomerwegh. Het raadslid Bijlenga stemde als enige tegen onder verwijzing naar de onzekere financiële positie van de gemeente. MEI 8 Afscheidsreceptie van de heer P.F. Janzen als wethouder, waarbij hij een Koninklijke onderscheiding ontvangt. De heer Janzen was bijna twintig jaar aktief in de gemeente politiek 14 Viering twintigjarig jubileum van de amateur-tuinders- vereniging 15 Viering tienjarig bestaan van de R.K. kleuter- en lagere school De Molenweid 16 Opening nieuwe strandakkomodatie van de E.H.B.O. en de Castricumse reddingsbrigade door wethouder H.P. Wokke 16 Opening nieuw kantoor Nutsspaarbank in winkelcentrum Geesterduin JUNI 19 Na een dienstverband van 48 jaar heeft de heer H. Koelman ambtenaar van de gemeente Castricum afscheid genomen 22 De oude politie-strandpost te Castricum aan Zee is opnieuw in gebruik genomen 26 Officiële opening vernieuwde groepspraktijk tandartsen aan de Schelgeest 27 Afscheid van de heer H. Wegdam hoofd van de Gerardus- school, eerder hoofd van de Pius X school 29 De gemeenteraad heeft om financiële redenen besloten af te zien van het streven naar de bouw van een nieuwe centrale akkomodatie voor sociaal-culturele aktiviteiten 29 In het kader van de gemeentelijke standpunt-bepaling met betrekking tot de herziening van het streekplan Noord- Kennemerland besluit een kleine meerderheid de struktuur- schets 1973 te handhaven ten aanzien van de omvang van de oostelijke uitbreiding. Met 11 tegen 7 stemmen werd 42

Jaarboek Oud Castricum | 1982 | | pagina 42