den armoedigen stand en aangezien dat hij behoort tot den gereformeerde godsdienst zou, zoo Uwe keus op hem mogt vallen U Ed. hem in alle vrijmoedigheid aan zijn Excellentie den Commissaris des Konings kunnen voordragen en ik geloof dat ieder in onze gemeente met zijne benoeming als zodanig zou te vreden zijn, U Ed. aan hem een zeer goeden veldwachter zou hebben daar hij zeer goed weet waar hij staan moet, bescheiden is. In een woord ik durf hem gerust aan U Ed. aan te bevelen". 14 december 1881 De gemeenteraad neemt het besluit om het lijkenhuisje met één meter te verlengen, opdat de nieuw aangekochte brandspuit er in kan worden geborgen. De hieraan verbonden kosten bedragen 50 gulden. 31 december 1881 De gemeenterekening over het jaar 1881 bedraagt aan inkomsten 10987,- en aan uitgaven 10315,-. Het batig saldo bedraagt derhalve 672,-. Een opgave aan de Commissaris van de Koning over de gestrande goederen in het jaar 1881 maakt melding van het aanspoelen van in totaal 4 "drenkeldoden", allen van het mannelijk geslacht. Bovendien is op 18 december het Nederlandse schip "Kinderdijk" gestrand, welke is geladen met stukgoederen. S.P.A. Zuurbier 30 december 1881 Verzoek van J. Holland uit Amsterdam om uitstel van de datum, waarop een aanvang gemaakt moet worden met de aanleg van de stoomtramweg van 1 januari naar 1 mei 1882. Dit in verband met het ontbreken van de toestemming om met de tram door de duinen van wijlen Z.K.H. Prins Frederik te mogen gaan. de kosten voor elke Lilden. Dit tihandel in de prijs raad vindt tarom het Ie wet, die lepalingen ank en tot morden de chriftelijk rgen 6 uur ink wordt eld. In de :rordening ht van de :e gemeen- e van 330 die op 13 n ruim 30 linee P.A. rgemeester weergeeft, Beusman :ker dat er er persoon asporteerd houding men, kan spoedig in te maken, ïw, woont ten noemt 39

Jaarboek Oud Castricum | 1982 | | pagina 39