Foto uit omstreeks 1920: voor het huisje van de fam. Veldt aan de Kooiweg, later woonde hierin tante Sientje" v.l.n.r. Dorus Veldt, Nicolaas Veldt Corneliszoon, Maartje Bakker (weduwe van Klaas Veldt) en Adrianus Veldt. 21 Adrianus Veldt, zoon van 11, geboren te Castricum op 28 juli 1892, tuinder, overl. te Castricum op 10 nov. 1929, gehuwd aldaar op 14 juni 1923 met Gesina van der Hurk, geb. te Oudorp op 1 nov. 1888, was in de oorlogsjaren beter bekend als tante Sientje; haar rol in het verzet wordt uitvoerig beschreven in het 3e jaar boekje. Zij overleed te Limmen op 18 febr. 1974, doch ter van Anthonius van der Hurk en Maria Zut. Enig kind: 1 Nicolaas geb. te Castricum op 12 okt. 1924, Cornelius chauffeur, woont op de Beethoven- Anthonius singel, gehuwd met Dora Strik. ir. H. van der Velde In Memoriam Voor het ter perse gaan is de schrijver van het artikel over de familie Veldt de heer ir H. van der Velde zeer plotseling overleden. Dit is naast het grote verlies voor zijn familie en vrienden ook een gevoelig verlies voor de Werkgroep Oud-Castri- cum. Henk van der Velde had binnen de activiteiten van de werkgroep op zich genomen om de Castricumse families in het bijzonder voor het begin van de Burgelijke Stand te onderzoeken. Hij heeft hiervoor vele doop, trouw- en begraafregisters uit de periode 1600-1800 op het gewestelijk archief te Alkmaar doorgewerkt en in een kaartsysteem opgeno men. Deze activiteiten vormden de aanleiding voor de artikelen van zijn hand in het vorige jaarboekje: "Oude Castricumse familienamen" en "Duinmeijer een zeer oude Castricumse familie" en voor dit jaarboekje "De Castricumse familie....Veldt". Het had een begin van een lange reeks kunnen worden, echter het heeft zo niet mogen zijn. Wij danken Henk voor alles wat hij voor ons is geweest; hij zal in onze gedachten voortleven. de Werkgroep Oud-Castricum 1 I 3 J 36

Jaarboek Oud Castricum | 1982 | | pagina 36