Het Langereiser lied Dirck Rembrantsz van Nierop compleet -34- tekst Nel Koorn-Glas op de melodie van 'Aan het strand stil en verlaten' In het zonlicht zie ik de daken van de stolpen op een rij Hier en daar een burgerhuisje ja die horen er ook bij Het is een buurtschap net als vroeger van malle gat tot dikke paal Daarom blijf je er steeds wonen, Langereis ons ideaal Refrein Aan die sloot daar wil ik wonen, aan die sloot daar wil ik zijn Wantje deelt daar alles samen, vreugde, maar soms ook de pijn In gedachten zie ik nog varen de melkschuit in wind en weer Hij vaarde daar in vroeger jaren, door de ringsloot heen en weer Jan en Maarten Kind hun boten voeren toen nog opperbest Maar dat is een stuk historie waar nog nimmer meer van rest Refrein Aan die sloot daar wil ik wonen, aan die sloot daar wil ik zijn Wantje deelt daar alles samen, vreugde, maar soms ook de pijn Bij de witte brug gaan vissen deed je toch zo graag als kind Die witte brug te moeten missen is iets watje ondenkbaar vindt Feesten doen we in het vissershuisje aan de Langereiserkaai En dan wordt het vaak na twaalf; Langereisers ze zijn taai Refrein Aan die sloot daar wil ik wonen, aan die sloot daar wil ik zijn Wantje deelt daar alles samen, vreugde, maar soms ook de pijn door Jan Smit Dat is nog niet met zekerheid te zeggen, maar de heer Ligthart uit Zaandam heeft er wel zijn uiterste best voor gedaan. Ligthart heeft in de twee achter ons liggende jaren alle belangrijke archieven en universiteitsbibliotheken over de hele wereld via internet doorgespit op de aanwezigheid van boeken, manuscripten, brieven en kaarten van Dirck Rembrantsz van Nierop en zijn familieleden. Het onderzoek van de heer Ligthart had ten doel om tot een zo volledig mogelijk overzicht te komen van de werken van Dirck Rembrantsz van Nierop en familie. Naast de werken van Dirck zijn in de inventarisatie ook werken van Pieter Rembrantsz van Nierop, Albert Jansz van Dam, Jan Albertsz van Dam, Dirk Jansz van Dam, Meyndert van Dam en enkele leerlingen van Dirck Rembrantsz opgenomen. Werk van de familie Historisch Niedorp, informatieblad 2011 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2011 | | pagina 34