-28- Administratiekantoor Bakker We gaan nu twee huizen verder naar Langereis 21. Dit was tot 1933 de lagere school van de Langereis en hiervan staat nog het schoolhuis. Dit is gekocht en bewoond door de familie Blankman. Na de oorlog heeft hun schoonzoon Piet Bakker het overgenomen en is er een administratiekantoor in gestart. Bakker was een vakman en binnen enkele jaren had hij een goedlopend kantoor met enkele Langereis 21 medewerksters. In mijn herinnering zie ik Gré Stam en Fien Groot nog voorbij fietsen op weg naar kantoor Bakker. In 1958 werd de Langereis te klein voor Bakker en vertrokken gezin en kantoor Bakker naar Heiloo. Advocaat Sinnecker De Langereis had ook zijn eigen advocaat in de persoon van mr. F.M. Sinnecker. In de oorlog hadden Sinnecker en zijn vrouw als evacués vertoefd bij de families Mantel en Helder in Aartswoud. Na de oorlog ging hij als officier van justitie naar Indonesië, later gevolgd door zijn vrouw. Maar na de overdracht van het gezag aldaar moesten de Nederlanders terug naar Holland. Zo kwam mr. Sinnecker met zijn gezin weer in Hoogwoud. Eerst in de arbeiderswoning van Dirk de Jong Sr. aan de Langereis en na het vertrek van Piet Bakker in wat wij nog steeds 'de oude school' noemen. Eerder schreef ik dat er aan het water altijd wel wat gebeurt. Zo ook dit voorval. Advocaten hebben nu, maar ook toen al, de naam niet goedkoop te zijn. Mr. Sinnecker mocht 's avonds graag even gaan vissen, zoals meerdere bewoners van de Langereis. Overbuurman Jaap de Beurs dacht: 'Als ik op kantoor kom, kost het geld', en besprak met Sinnecker zijn probleem onder het vissen. Maar bij de familie Sinnecker moest de schoorsteen ook roken, dus na een week had Jaap de Beurs een nota in huis voor verstrekte juridische adviezen! Tot 1980 had de Langereis zijn eigen advocaat. Toen hij 65 jaar werd, is mr. Sinnecker gestopt. Bakker Lak We gaan verder en komen bij Bakker Lak, dat is Langereis 16. Harmen Lak, afkomstig uit Medemblik nam in 1924 de bakkerij over van Bregman. Lak was getrouwd met Alida Druivenstein. Tot zijn pensioen heeft hij de Langereis voorzien van brood, koek en gebak. Hij ventte met een transportfiets, een zware fiets met een grote mand voorop. Als knecht werkte Gert Rempt bij bakker Lak en leerde zo het vak. Toen Gert Rempt voor zichzelf begon in Veenhuizen, bakten ze nog steeds samen in de bakkerij aan de Langereis. Bakker Lak was een echte verenigingsman. Hij heeft van 1924 tot 1949 meegedaan bij toneelvereniging L.O.L. Ook was hij heel lang Historisch Niedorp, informatieblad 2011 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2011 | | pagina 28