-25- Links café de Snip begin 1900. Rechts het galanterie winkeltje van Eldert Dekker Galanteriewinkeltje Aan de andere kant van de weg, nu Westerboekelweg 2, was het galanteriewinkeltje van Eldert Dekker. Dekker was na een jaar kuren in een sanatorium niet meer geschikt als boerenarbeider. Er waren nog geen sociale uitkeringen en er werd gestart met een petroleumhandel. Eerst met een transportfiets en later 'vooruitgeboerd' tot een vierwielig wagentje met een kleine zwarte pony. Zoon Siemen vertelde: 'Die pony was net een hond. Als m'n vader hem 's morgens riep sprong hij met zijn voorpoten tegen hem op en hield vader hem even omhoog.' Mevrouw Dekker had thuis haar winkeltje en haar man heeft vele jaren de Langereis en zeer wijde omtrek voorzien van huishoudelijke spullen en petroleum. Toen de bevolking de beschikking kreeg over een brommer of soms een auto, haalde men de boodschappen liever in Hoogwoud, Hoorn of Alkmaar, waar de keuze vele malen groter was. Na 25 jaar stopte Dekker met zijn ponywagen en koos voor de warmte van de 'Verkadebus'. Voor we in gedachten over de voetbrug gaan, kijken we even naar de steigerpalen, waar vroeger de beurtschipper aanmeerde. Dat is al gestopt in de 40er jaren. Kruideniers winkeltj e Aan de overkant van de bekende witte voetbrug was het kruideniers winkeltje van J. de Jong; nu is dat Langereis 102. De opbrengst was waarschijnlijk geen vetpot, want hij verkocht naast kruidenierswaren ook steenkool. Maar die handel komen we aan het einde van onze rondgang nog eens tegen. Historisch Niedorp, informatieblad 2011 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2011 | | pagina 25