-13- helaas onduidelijk.) Bij de overdracht aan Koeman worden niet alleen de hierboven vermelde allerbelangrijkste onderdelen van de kooi genoemd, maar bijvoorbeeld ook het kooihondje, een stel lokvogels, fuiken, netten en gereedschappen. Het is opvallend dat de prijs van het perceel intussen steeds hoger en hoger is geworden. Het lijkt wat dat betreft onze eigen 20e eeuw wel. Dat uiteindelijk ook weer een Koeman uit de bekende boerendynastie zijn oog op de eendenkooi heeft laten vallen, zegt waarschijnlijk iets over de toenmalige kwaliteit. De huidige Koetenburg (waar binnen een en ander verbouwd wordt). Rechts naast de beeldbepalende boerderij is kortgeleden een enorme landbouwschuur gebouwd. Die is hier opzettelijk buiten beeld gelaten. Als iemand nieuwsgierig is naar de vroegere en tegenwoordige functie van een eendenkooi kan hij zijn licht opsteken bij het Landschap Noord-Holland. Zo tussen half april en eind augustus zijn er rondleidingen in de eendenkooi van 't Zand (tel. 0251-362762). Men schat dat er in het verleden grofweg zo'n 3000 kooien in ons land zijn geweest. Het was dan ook een typisch Nederlandse aangelegenheid. België heeft er bijvoorbeeld slechts een vijftal gekend. Op dit ogenblik zijn er in ons land nog 118 geregistreerd die voornamelijk dienen om vogels te ringen. Nieuwe Niedorp, voorjaar 2011 Literatuur: Doop-trouw-begraafregister Nieuwe Niedorp Grafzerken in de Ned. Herv. Kerk Oud-Recht Niedorp: transporten en hypotheken Informatiebladen nr. 50 en 52 Informatieblad nr. 40 voor het levensverhaal van Pieter Kees Steen Informatiebladen 24 en 25: Het mysterie van de oude vijvers Historisch Niedorp, informatieblad 2011 nr. 1

Informatieblad stichting Historisch Niedorp | 2011 | | pagina 13