VERTENTIES UIT DE 19e EEUW In enkele 19e-eeuwse kranten las Jan de Gruijter advertenties die betrekking hebben op Heiloo. De soms ontroerende, dan weer grappige teksten geven een aardig inkijkje in het leven van die tijd. Oprechte Haarlemse Courant 31-12-1801 Door dezen thans gebruikelijken weg maake ik aan Familie en goede vrienden bekend, dat het voor mijn zoo smartelijk verlies van mijne waarde Huisvrouw Josina Elisabeth Janssens, welke gisteren namiddag tot mijne bit- tere droejheid in het 49ejaar haares ouderdom, na in een uitteerende ziekte veel te hebben uitgestaan, is overleeden; verzoekende van Brieven van Rouwbeklag verschoond te worden. Heyloo, den 28 December 1801, W. Laarman. 23-8-1804 Men heeft den 31 Julij 1804 in een stuk land onder Heiloo gevonden: Een vreemd Paard en tot heden zonder eigenaar, dus wordt diegeen die vermeend Eigenaar te zijn, verzogt ter nadere informatie zich te adresseeren bij J.Smit, mede te Heiloo woonagtig, mits betaalende alle de onkosten. 29-12-1807 Op den 5 Januarij 1808 des morgens ten elfuren zal men bij den Huize Nijenburg onder Heiloo bij publieque Vei- linge verkoopen: vier extra zware Mast- ofStarre boomen, waarvan twee gerood en bij den wortel afgezaagd zijn, op de 20 voet lang, dik overkruis 2 en 2V2 voeten, zeer gaaf en kunnende gemakkelijk te water vervoerd worden. 8-6-1809 Op de Coulster bij Heiloo is thans geplaatst een schoone, jonge, donkerbruine Spring Hengst uit de Koninklijke Stoeterij te Borculo. Zij die van deze goede gelegenheid wenschen gebruik te maken en hunne merrien te doen dekken, kunnen zich dagelijks met uitzondering van den Zondag en Vrijdag op bovengemelde plaats vervoegen. Nederlandse Staatscourant 31-1-1824 Alkmaar den 30 Januarij. M.J. Van Straaten, huisvrouw van den landman Klaas Kraakman, wonende in de gemeente Heiloo is den 19e Januarij 1824 zeer spoedig verlost van drie levende welgeschapene dochters; dezelve zijn in de R.Kathol. Kerk aldaargedoopt en nog in een goeden welstand. Het Nieuws van de Dag 10-3-1885 Te huur ofte koop: Huis, erf en tuin, groot 100 oude roeden, desverkiezende nog een morgen bouwland er bij, gelegen bij de R. C. Kerk en Station te Heiloo. Te bevragen bij P. Kraakman aldaar. 30-5-1897 Herstellingsoord. Huis Overweg te Heiloo onder directie van Zuster Maria Beets en Mej. C. C. De Visser-Smits. Gezonde boschlucht voor zieken en herstellenden. Aan- vrage met doktersattest. 24 ©cv!

Heylooer Cronyck | 2016 | | pagina 26