IS't nu in Hf.ii.oo Hans Ruiter en Wim Buwalda di Ontdekking Rinus de Winter, aanvankelijk draglinemachinist, heeft in 1956 de groentezaak van Jaap Kamper overgenomen en breidde deze uit met een groentesnijderij. Met een moderne 'zevenkopper' werden de verschillende groentes gesneden. Door de uitbreiding bleef voor hem en zijn gezin maar weinig over als woonruimte In 1961 hebben Rinus en zijn vrouw Corrie het pand verbouwd. Na een volgende verbouwing is het 9-koppi- ge gezin in 1971 verhuisd naar een huis verderop aan de Heerenweg (naast het pand van slager Aelbers, later de 'Heerenslager'). In 1976 werd de groentewinkel geslo- ten. Twintig jaar hadden Rinus en Corrie de Winter hun groentehandel met de winkel gedreven. Door de afne- mende gezondheid van Rinus en de komst van de supermarkt van B&W (Corrie: "Onze vaste klanten reden ons glad voorbij") werd het accent verlegd naar de tussenhandel', o.a. als commissionair voor de veiling van Heiloo. Ook Corrie was daarbij ingeschakeld en haalde met de auto fruit uit Tiel, Zaltbommel en Breda. De groenten werden ingekocht voor de veiling, maar ook geleverd aan de horeca, de rijdende SRV-winkels en de winkels van Albert Heijn. In het pand van de voor- malige groentewinkel werd de herenmodezaak Blom gevestigd. Eerder had de familie Blom een veel kleinere winkel enkele deuren verder aan de Heerenweg. Nu bevindt zich daar een restaurant. In 1991 hebben Rinus de Winter en zijn vrouw hun werkzaamheden beeindigd. Rinus overleed in 2014. Zijn echtgenote Corrie woont nog aan de Heerenweg. In 2009 werd het pand overgenomen en verbouwd door Rene Groot. Hij vestigde daar de woon- en cadeauwinkel "de Ontdekking". Rene is een telg uit een bekend krui- deniersgeslacht; de ouders van Rene Groot hadden een kruidenierswinkel aan de Stationsweg, later fietsenhan- del Hoebe/Vlaar en nu beautycentrum en kapsalon. Vader Dirk Groot was o.a. de "hofleverancier" van BukBuk. Zo is er toch nog iets van het 'oude Heiloo' bewaard gebleven. Sn® 23

Heylooer Cronyck | 2016 | | pagina 25