WAS T Postkantoor 1915 De zo goed als afgesloten historie van de postkantoren in Heiloo zal mettertijd een onderwerp zijn van een van de artikelen in de Heylooer Cronyck. De start voor het in gebruik nemen van postkantoren in Nederland was in 1850 als gevolg van de 'Postwet'. In Heiloo werd in 1915 het post kantoor gevestigd in het rech- ter gedeelte van het huis met de naam Marienstein aan de Kennemerstraatweg. Van 1951 tot 1980 was het postkantoor van Heiloo gevestigd aan de Heerenweg (zie ook het artikel "De gevelsteen van het vroegere postkantoor aan de Heerenweg" in deze Cronyck). 18 &X Op de foto van Peter Stavenuiter staat het laatste echte postkantoor van Heiloo, dat op de hoek van de Zeeweg en de Matthijs Zonderhuisweg nabij de spoorwegover- gang stond. Het was in 1980 in gebruik gesteld en werd in 2008 afgebroken. Het verving het tot 1980 gebruikte postkantoor aan de Heerenweg dat te klein was gewor- den. Voor de ingang van het nieuwe postkantoor werd een kunstwerk van Truce Wilmink geplaatst. Het was een menshoog houten kunstwerk van opengewerkte rechthoeken. Het stelde de drie pijlers van de toenmalige P.T.T. voor en heette daarom "Het Knooppunt". Post kantoren waren in die tijd nog knooppunten van de traditionele 'post, telegraaf en telefonie'. Deze houten versie heeft er maar kort gestaan, omdat zij door vandalen werd vernield. Zij werd daarna vervangen door een- zelfde exemplaar van staal. Bij de afbraak van het postkan toor was het kunstwerk nader- hand schijnbaar spoorloos verdwenen.

Heylooer Cronyck | 2013 | | pagina 20