stuur sntius gebouw zijn niet van grote omvang. d van Begin Januari van dit jaar hebben Aannemersbedrijf Teerenstra uit Heiloo en Op 4 Rebplan Investment uit Amsterdam bet gebouw Cornelius aangekocht voor an de 3.000.000,=, en het zal voor nog eens 1.500.000,= worden opgeknapt en zoveel mogelijk in oude staat worden hersteld. Het is verheugend, dat de nieuwe eigenaren roject de historische waarde van het pand willen behouden. Op grond hiervan mag ook een worden verwacht dat de nu door de Rijksdienst begonnen procedure zal uitmonden in is ge- het plaatsen van Cornelius op de Rijksmonumentenlijst, aakte Dan is er toch een monument voor 1 leiloo behouden! varen werd ïtueel ti de am te n - in kend, had loop- VAN CAENDORP TOT KAANDORP us is Op oude kaarten, onder andere die van Jan Jansz I)ou uit 1730, gemaakt voor het Hoogheemraadschap van de Uitwatcrende Sluizen, wordt ('aendorp als boe renplaats dan wel als buurtschap genoemd. Het was gelegen naast de buurtschap Bollendorp. De naam Kaandorp is in Heiloo en omstreken een veel voorkomende naam. Waarschijnlijk is de naam afkomstig van de toenmalige buurtschap of boerenplaats. Het is natuurlijk ook mogelijk, dat de naam Kaandorp is ontstaan uit de naam Kaan en dat verschillende familieleden, bij elkaar wonend, dc naam Kaandorp toegemeten kregen. Het blijft echter gissen. Feit is, dat er slechts één familie Kaandorp is, die haar oorsprong heeft bij 't Caendorp. Burgemeester Kalff heeft al eens geprobeerd, een genealogie van de familie Kaandorp op te zetten. Helaas was deze opzet slechts ten dele correct. Het is echter wel de basis geweest om een en ander verder uit te zoeken. Dc heer Kalff heeft in ieder geval reeds in zijn tijd getracht, de mensen enthousiast te maken voor het onderzoek naar familienamen. =63

Heylooer Cronyck | 1999 | | pagina 9