met ingang van 30 April 1921, en wel door Mevrouw Mar- tina Elisabeth Catharina Antoinette Wrede, weduwe Louis Reynvaan, tesamen met haar vier minderjarige kinderen en een Duitse dienstbode. Zij was afkomstig vanuit Am sterdam en geboren in 's-Hertogenbosch. Zij gaf ook de naam aan het huis. Deze naam hield verband met het in 1799 voor Terschelling vergane En gelse fregat "Lutine"welk fregat een grote lading staven goud aan boord had. Haar vier kinderen vormden voor Mevrouw Reynvaan haar (overgebleven) goudschat na het overlijden van haar man. Voorts vormde de naam "Lu tine" een samentrekking van de voornamen van haar man: Lu (van Louis) en van haarzelf: Tine (van Martina). Mevrouw Reynvaan overleed op 21 November 1927, de kinderen vertrokken op 20 Augustus 1929 naar familie in Renkum. De Duitse dienstbode werd in September 1922 reeds ambtshalve uitgeschreven als vertrokken met onbe kende bestemming; waarschijnlijk is zij niet meer te ruggekeerd na familiebezoek in Duitsland. Gedurende de winter '29/'30 diende de woning tot tijdelijk onderdak van de familie J. Borst te Alkmaar, wier boerderij aan de Kanaaldijk aldaar door brand ver woest was. De erven Reynvaan verkochten het huis per 1 Mei 1930 aan de heer Jacob Dekker uit Alkmaar, die toen met vrouw en twee kinderen zijn intrek in de "Lutine" nam. Met enkele onderbrekingen als gevolg van vordering door de Duitse wehrmacht in de jaren 40/'45 (October '42 tot Januari '43 en September '44 tot Mei '45) bleef het huis in handen van dezelfde eigenaar. Momenteel wordt het bewooond door de zoon van Jacob Dekker, Jan Jacob Dekker. De foto op ansichtkaartformaat werd op 3 Januari 1924 verzonden door Mevr. Reynvaan-Wrede (waarschijn lijk huispersoneel) aan de Heer en Mejuffrouw Groote Willink te Heiloo. De foto is gemaakt in het voorjaar. Dit moet dan voorjaar 1922 of 1923 geweest zijn. De rails van de tram Alkmaar - Haarlem zijn duidelijk te zien. De twee (pas opgesnoeide) iepebomen zijn allang verdwenen, het dunne beukeboompjeinmiddels fors uit gegroeid, staat er nog steeds.

Heylooer Cronyck | 1991 | | pagina 13