Dank U! Net juist! Net juist!" en wij kinderen kregen peredrups Banketzaken kwamen van C. Middelbeek, en de taxi kwam, sporadisch, van J. van den Kommer. Joh. Groot en H. Meijer bezorgden twee maal per dag de post, de laatste om 7 uur 's avonds. Op Zondag morgen was het postkantoor van N. Brouwer, in Mariën- stein, open. Ook kon je op Zondag terecht bij Juffrouw Bakker. Zij hield een snoepwinkeltje 't Hoekje" aan de oude straatweg op de hoek van het Van Delenslaant je Vlak daarbij lag huize "Pomona". Hier woonden N. Helder en zijn vrouw. Wij haalden daar o.a. druiven Frankenthalers) en snijbloemen (zinnia's). Als we door het steegje naast het huis achterom gelopen waren, riep zijn vrouw vanaf de keukenstoep de tuin in: "Nico! Daar benne de moidjes van De Lange om een bloemetje". Als huisarts hadden we eerst dokter Cohen en later G.B. van Driel. Vader en Zoon Tibeling (Beppy-Epy) verkochten ons hun borstelwerk. Bij de Kattenberg stonden in de dertiger jaren 's zomers twee ijscokarren. Een was van J. de Boer. Voor 2 1/2 cent kon je al een ijsje kopen. De andere ijsman was een Alkmaarder, die 's winters vis liep te venten in Heiloo. Ik hoor hem nog roepen op de stille donkere avonden: "Bokking als zalm, als zalm, als zalm". In de eerste klas zat ik bij Juffrouw Heijt, en Juffrouw Mossel heeft me breien geleerd. Omdat ik de onderwerpen kousenband en poppeborstrok niet zo op windend vond, breide ik voor die, in mijn ogen zielige, visboer een wollen das. Als tot 1937 gebruikelijk, hadden we op "Blockho- ve" Duitse dienstbodes. Daarna kwam Jane Zoon uit de Egmondermeer bij ons. Na haar huwelijk met A.J.Sen- gers kwam haar zusje Jannie. Zij bleef tot in 1944. Beiden herinneren zich de werksters: Trien Bakker en Anna en Jo de Waard. Bij Marie Admiraal was na een dag de moed in de schoenen gezonken - zij kwam niet meer terug. Het grote huis was dan ook zeer bewerkelijk zon der mechanische hulpmiddelen. Bij de grote schoonmaak kwam mannenhulp van Admiraalte pas. Hij sjouwde de kleden en gordijnen naar buiten en na het kloppen met de mattenklopper installeerde hij ze weer. De matrassen =8=

Heylooer Cronyck | 1991 | | pagina 10