6. Portret van C. van Foreest Collectie E. Snethlage-Van Foreest Cees van Foreest was een studievriend van Beets. Door hem werd hij uitge nodigd op Nijenhurg, waar hij kennis maakte met zijn oudste zuster Aleide van Foreest. 7. Portret van J.E. van Foreest-van der Palm 1847 Litho. Naar J.P. Berghaus Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. LTB Leiden. Beets-archief 151 (5) Uit brieven die Beets' schoonmoeder aan hem geschreven heeft,is duidelijk de grote bewondering en achting voor Beets merkbaar. 8. Portret van B. Gewin 1838 Tekening door J.L. Cornet Collectie E.E. Gewin Deze geheel onbekende tekening, door Marius Engelsman in 1980 opgespoord bij nazaten van Gewin in Tasmanië, toont Gewin in zijn late studentenjaren. 9. Portret van J. van Lennep 1853 Litho door P. Blommers. Naar A.J. Ehnle Collectie Marita Mathijsen Hoewel J. van Lennep geen diepe vriendschap onderhield met Ilasebroek, kan men toch van een goede verstandhouding tussen hen spreken. J. van Lennep is tenminste drie keer op bezoek geweest in de pastorie. Toen zijn vriend W. Ve der dominee was te Heiloo, kwam hij er geregeld. 10. Portret van W. Veder [1833?] Silhouet door onbekende Collectie Iconografisch Bureau Den Haag (foto) Willem Veder was Hasebroeks voorganger op de pastorie. Ook Veder was een student-literator geweest. In de tijd dat hij in Heiloo stond, kwamen zijn letterkundige vrienden logeren, zoals Gerrit van de Linde (De Schoolmeester), J. van Lennep en zijn toenmalige medestudent Ilasebroek. 98

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 98