2. Portret van E.J. Potgieter Gravure door Smeeton. Naar [E.A.] Tilly Collectie Letterkundig Museum Den Haag 3. Portret van E.J. Potgieter Gravure door D.J. Sluyter Collectie Letterkundig Museum Den Haag Potgieter draagt hier een soort fez of kalotje, zoals hij thuis gewoon was te dragen. (Zie nr. 15) 4. Manuscript van: E.J. Potgieter. Rijkdom. (Uit de Nalatenschap van een Oud Vrijer) [1839] In: Album Tesselschade 1840 Handschriftencollectie UB Amsterdam, XII B c Manuscripten, tekeningen en gravures voor de almanak Tesselschade liet Pot gieter, samen met een ongebonden exemplaar van iedere jaargang, in leer binden tot een luxe album. Zijn eigen bijdragen, die meestal anoniem zijn of ondertekend met G., D., W.D. -s, v.d.H., zijn aan het handschrift te herken nen. 5. Brief van E.J. Potgieter aan J.P. Hasebroek. [Amsterdam zonder dag en maand] 1838 Handschriftencollectie UB Amsterdam. Ed. 151 a In deze brief geeft Potgieter zijn lovend oordeel over Betsy Hasebroeks roman Te Laat: "Wensch haar geluk met hare eerstelinge". Potgieters karakteristieke handschrift is en was berucht om zijn onleesbaarheid. 6. E.J. Potgieter. Het Noorden in omtrekken en tafereelen. Met platen. 2 dln. Amsterdam: G.J.A. Beijerinck, 1836-1840. Eerste deel Litho door H.J. Backer op titelpagina Litho door A. Collings en v.d. Hout. Naar N. Pieneman door H. van Hove Bz., t.o. de titelpagina Bibliotheek Gemeentearchief Alkmaar. 31 H 33 Eerste publikatie in boekvorm van Potgieter. 7. E.J. Potgieter. Liedekens van Bontekoe. Met platen. Amsterdam: H. Frijlink, 1840 90

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 90