de werkzaamheden het grootste aandeel heeft gehad en die in samenwerking met Marguerite de By, Marieke van Driel en José Plug deze catalogus c.a. heeft verzorgd; vervolgens de werkgroep studenten bestaande uit: Marguerite de By, Jan Croes, Marieke van Driel, Gerard den Dubbelden, Inge Haan, Ineke Kuijper, Annemarie Nijhof, Lia Rietveld, Tineke de Ruijter, Natascha Sweering, Irma Weesie, Steffen Westra, Kees Worp en Ludi Zoomer, van wie Marguerite de By, Jan Croes Marieke van Driel, José Plug, Lia Rietveld en Steffen Westra deel uitmaakten van de commissie, ter voorbereiding van de tentoonstelling. Voorts hebben recht op onze erkentelijkheid de musea, archieven, instellingen en personen, die uit hun collecties voorwerpen, prenten, manuscripten hebben afgestaan voor deze tentoonstelling: het Letterkundig Museum 's-Gravenhage, het Gemeentearchief en Gemeentemuseum Alkmaar, de Handschriftenafdeling van de Universiteitsbibliotheek van Amsterdam, de Maatschappij voor Neder landse Letterkunde, Leiden, de Universiteitsbibliotheek van Leiden, de Konink lijke Nederlandse Academie voor Wetenschappen, het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage, de Universiteitsbibliotheek Amsterdam, de Bibliotheek van de Vereniging ter bevordering van de belangen van de Boekhandel te Amsterdam, Arnhemse Openbare en Gelderse Wetenschappelijke Bibliotheek, de Koninklijke Bibliotheek te 's-Gravenhage, het Réveil-archief te Amsterdam, het Academisch Historisch Museum te Leiden, het Rijksprentenkabinet van het Rijksmuseum te Amsterdam, Atlas Van Stolk Rotterdam, Instituut voor Neerlandistiek te Am sterdam, John Benjamins BV Amsterdam, E.E. Gewin, Tasmanië, Fam. Beelaerts van Blokland, Heelsum, Drs. B. Luger, Amsterdam, Drs. M. Mathijsen, Amster dam, J.N. van Tiel, Heiloo en Drs. G. Kleis, Amsterdam. Dan moeten worden genoemd Dr. P. Obbema van de Afdeling Westerse Hand schriften van de UB Leiden en zijn assistent de heer Arno Groenendijk, Mevr. Drs. C. Faas van de Handschriftenafdeling van de UB Amsterdam, Drs. A. Korteweg, Directeur van het Letterkundig Museum, 's-Gravenhage, die vele adviezen heeft gegeven, en zijn medewerker, de Heer G.J. Slijkhuis, die heeft geassisteerd bij de inrichting van de tentoonstelling, Drs. W. Otterspeer van het Academisch Histo risch Museum Leiden, en Antiquariaat Schumacher Amsterdam, dat heeft ge zocht naar zeldzame werken, en deze heeft verkocht, en de Heer Berkhout van de Culturele Raad Noord-Holland. Beslist niet mag worden vergeten het Anjerfonds, dat een subsidie heeft ver strekt van f 5.000,- om de uitgave van deze catalogus mogelijk te maken, waar voor ook hier onze dank.

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 8