Mevr. Bosboom-Toussaint schreef in oktober 1880 een opdracht aan Hase broek waarin ze met weemoed terugdenkt aan de Heiloo-tijd. Deze op dracht werd gepubliceerd in herdrukken van De Graaf van Devonshire. 7. Manuscript van: A.L.G. Toussaint. Fragment eener autobiographie Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Ltk 1141 III Dit manuscript van een onvoltooide en onuitgegeven biografie bevat alleen jeugdherinneringen. Het eindigt abrupt midden in een zin. 8. Manuscript van A.L.G. Toussaint. De Hertog van Alba in Nederland 1842 Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Ltk 1279 In 1842 verscheen in De Gids deze historische novelle van Toussaint. 9. Brief van A.L.G. Toussaint aan J.P. Hasebroek. [Alkmaar 183 Handschriftencollectie UB Amsterdam. Ed 201 A Uit de aanhef van de brief ("Wijze, voorzienige, lieve Bijsondere! blijkt de bijzondere band van Toussaint met Hasebroek. 10. Brief van A.L.G. Toussaint aan N. Beets. Alkmaar 9 februari 1842 Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Brieven Beets-archief 11. A.L.G. Toussaint. De Graaf van Devonshire. Romantische Episode uit de jeugd van Elisabeth Tudor. Amsterdam: P.R. Otto, 1838 Gravure door J.W. Kaiser. Naar idem, t.o. de titelpagina Collectie Marita Mathijsen Eerste publikatie in boekvorm van Toussaint. 12. A.L.G. Toussaint. Het huis Lauernesse. 2 dln. Amsterdam: G.J.A. Beije- rinck, 1840. Eerste deel Gravure door J.P. Lange. Naar M. Mourot, t.o. de titelpagina Collectie Marita Mathijsen 13. A.L.G. Toussaint. "Ottelijne en de vicaris" Gravure door J.W. Kaiser. Naar idem, t.o. de titelpagina 87

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 87