Originele foto Collectie Instituut voor Neerlandistiek Amsterdam 3. Portret van E.J. Hasebroek 1854 Gravure. Naar een foto van L. Wegner In: Vergeet mij niet. Muzen-almanak 1854, t.o. de titelpagina Collectie Instituut voor Neerlandistiek Amsterdam 4. Manuscript van: De dagheraat. Eenige woorden, naar aanleiding van het geschrift: Strauss en de Evangeliën. Geloofsbekentenis van Frederika Bremer. Naar het Hoogduitsch door J.P. Hasebroek en zijne zuster Elise. Haarlem: A.C. Kruseman, 1842 Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Ltk 1270 Het eerste gedeelte van dit manuscript is geschreven door E.J. Hasebroek; het wordt voortgezet in de hand van J.P. Hasebroek. 5. Manuscript van: E.J. Hasebroek. Uit mijn leven. Bloemlezing Collectie Letterkundig Museum Den Haag Manuscript van een - gedeeltelijk - onuitgegeven biografische schets. 6. Brief van E.J. Hasebroek aan J.P. Hasebroek. [Heiloo] 20 juli 1839 Handschriftencollectie UB Amsterdam. Ed 73 Haar tweede roman Elize droeg Betsy Hasebroek op aan haar broer. In deze brief "Aan mijn lieven Broeder" kondigt zij de opdracht aan. 7. Brief van E.J. Hasebroek aan N. Beets. [Heiloo 1843? Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Brieven Beets-archief Aan het eind van deze brief spreekt Betsy er haar bezorgdheid over uit dat haar broer nog steeds in de kleine gemeente Heiloo werkt. 8. Brief van E.J. Hasebroek aan A.L.G. Toussaint. Wijk bij Duurstede 24 maart [1851] Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Ltk 1767 Felicitatie van Betsy aan haar boezemvriendin die op 39-jarige leeftijd trouwde met de schilder J. Bosboom na de stukgelopen verloving met R. Bakhuizen van den Brink. 83

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 83