Collectie Atlas van Stolk Rotterdam Deze prent laat de Nieuwe Gids in een wiegje zien, de Oude Gids staat neer buigend naar het nieuwe zusje te kijken. De Nieuwe Gids spreekt vanuit de wieg in het Frans de Oude Gids berispend toe. 15. "Een Nieuwe Gids" Litho door M.H. Blommers Jr. Naar [J. Holswilder] In: De Lantaarn 1 mei 1886 Collectie Atlas van Stolk Rotterdam Op deze plaat staan verschillende beroemdheden als J.A. Alberdingh Thym, J. ten Brink, Vosmaer, De Genestet en Beets die moeizaam de hoge Parnassus bestijgen. Een jongetje wijst naar een klein Parnassusje, De Nieuwe Gids, en zegt dat deze heel wat makkelijker te bestijgen valt. 16."De volksbloem van Nicolaas Beets" Litho. NaarJ. Braakensiek In: Dc Amsterdammer, Weekblad voor Nederland 7 mei 1893 Collectie UB Amsterdam Kr. 2 (foto) Er is blijkens onderschrift een kwestie geweest over wat de geschiktste natio nale volksbloem zou zijn. Beets heeft geschreven dat de waterlelie het meest geëigend was. Dc Nederlandse maagd antwoordt Beets dat die plompen haar te nat zijn. 17. "De vijfentwintigste verjaardag van Mr. J. van Lennep in den letterkundigen Ilemel" Litho. NaarJ. Braakensiek In: De Amsterdammer, Weekblad voor Nederland 27 augustus 1893 Collectie Letterkundig Museum Den Haag Prent van Potgieter, Van Lennep, Busken Huet, Betje Wolff en Bosboom- Toussaint. Van Lennep vraagt zich bezorgd af, of hij daar beneden nog wel gelezen wordt. PE RSOO N S V E R H E E RL IJ KING 1. W. Steeling. Gekalligrafeerde kaart 23 maart 1881 Handschriftencollectie UB Amsterdam. Ga 52 1Q7

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 107