Collectie Marita Mathijsen In Studentenleven gaf Klikspaan een schets van de "romantische club" zoals de Rederijkerskamer genoemd werd. Naar één van de voorvallen uit de ge schiedenis van de Rederijkerskamer, tekent Ver Huell het moment dat de leden ontdekken dat de erebocaal, een geschenk van B. Gewin, gebroken is. KRITIEK 1. [S.Muller?]. Aan de Lezers der Vaderlandsche Letteroefeningen (Sept. 1836) Bibliotheek van de Vcreeniging ter bevordering van de belangen des Boekhandels Amsterdam. Map prospectussen G.J.A. Beijerinck In dit pamflet wordt gereageerd op de waarschijnlijk door Potgieter ge schreven GïrA-prospectus die uitgever Beijerinck verspreid had. 2. Propesticus.Proclamatie [1837?] Bibliotheek van de Vereeniging ter bevordering v an de belangen des Boekhandels Amsterdam. Map prospectussen G.J.A. Beijerinck Dit vrolijke schelddicht tegen De Gids kregen de abonnees van de Vaderland sche Letteroefeningen thuis gestuurd. 3. [W. Ilecker]. Hippokreen-ontzwaveling. Amsterdam: J.H. Liedermooij, jor., 1838 Bibliotheek Gemeentearchief Alkmaar. AK 1F 12c Vooral de middelmatigheid van de dichters wordt in dit anonieme hekeldicht aan de kaak gesteld, maar de romantische dweperij kan ook geen goedkeuring vinden. O.a. Beets en Ilasebroek worden bespot. 4. [W. Hofdijk], Ontzwaveling van den Hippokreen-onlzwavelaar. Alkmaar: II.J. van Vloten, 1839 Bibliotheek Gemeentearchief Alkmaar. AK 1 F 12d Hofdijk veronderstelt dat Van der IIoop de auteur van de Ilippokreen- ontzwaveling is en richt dit schimpdicht tegen hem. 5. G.T. M[ohrman]. Nieskruid den Ilippokreen-ontzwavelaar toegediend. Ge volgd van een paar dichtregelen aan Nicolaas Beets door G.T.M. Beminnaar der 104

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 104