6. Programma der vijftigste vergadering van de Rederijkerskamer voor uiterlijke welsprekendheid. 8 november 1837 In: G. van Rijn, Nico laas Bects. Voortgezet door J.J. Deetman. 3 dln. Rotter dam: J.M. Bredée, [z.j.]. Tweede deel, p. 82 Collectie Marita Mathijsen Bij de 50e vergadering van de Rederijkerskamer onder voorzitterschap van Beets werd plechtig de erebocaal, die gebroken was, ten grave gedragen. Dit is het programma van de ceremonie. (Van Rijn nam het programma over uit Studentenleven van Klikspaan, maar heeft de typografie danig geromanti seerd). 7. Diploma van de benoeming van N. Beets tot Honorair Lid van de Rederijkers kamer voor uiterlijke welsprekendheid. Leiden 8 november 1837 Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Beets-archiei 35-( 1 6) Deze perkamenten oorkonde is ondertekend door C. van Foreest. 8. J. Kneppelhout. Wenken voor beoefenaars der uiterlijke welsprekendheid. Lei den: P.H. van den Heuvell, 1838 Collectie Ger Kleis Voor zijn vrienden van de Rederijkerskamer gaf Kneppelhout - op eigen kos ten - een boekje uit met aanwijzingen voor gevoelvolle voordracht. 9. "De student-autheur" Gravure. Naar O. Veralby [ps. van A. Ver Huell] In: Klikspaan [ps. van J. Kneppelhout]. Studenten-typen. December 1839-Mey 1841. Leiden: H.W. Hazenberg comp., 1841, t.o. p. 86 Collectie Marita Mathijsen Bij Klikspaans opstel over student-auteurs, waarin hij vertelt over de literaire activiteiten van zichzelf en zijn schrijvende medestudenten, tekende Ver Huell deze plaat. 10. "De rederijkers-kamer voor uiterlijke welsprekendheid" Gravure. Naar O. Veralby [ps. van A. Ver Huell] In: Klikspaan ps. van J. Kneppelhout]. Studentenleven. Augustus 1841-Febru- arij 1844. Leiden: H.W. Hazenberg comp., 1844, t.o. p. 375 103

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 103