13. N. Beets en J.P. Hasebroek. Gedicht voor B. Gewin Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Beets-archief 100 (3/8) Beets en Hasebroek waren vergeefs bij Gewin op bezoek gegaan en lieten toen op zijn kamer dit gedicht achter. DE REDERIJKERSKAMER VOOR UITERLIJKE WELSPREKENDHEID 1. Manuscript van: [J. Kncppelhout]. Vers prononcé a 1'occasion de la première anniversaire de la chambre rhétorique a Leijde 1834] Collectie Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. UB Leiden. Ltk 1656 2. Brief van C. Withuys aan J. Kncppelhout. Amsterdam 6 maart 1835 Collectie familie Beelaerts van Blokland (foto) Deze brief is een antwoord op een uitnodiging van Kncppelhout aan Withuys, voor de "Groote Vergadering" van de Rederijkerskamer. Withuys had door de overdreven bewoordingen van Kncppelhout de indruk gekregen dat deze hem in de maling wilde nemen. Later zijn N. Beets en B. Gewin naar hem toe gereisd om uitleg te geven over het misverstand. 3. Diploma van het lidmaatschap van C. van Foreest van de Rederijkerskamer voor uiterlijke welsprekendheid. 21 oktober 1835 Collectie Gemeentearchief Alkmaar. Familie Van Foreest-archief 338 Dit bewijs van lidmaatschap is ondertekend door N. Beets als president en "J. Kncppelhout als "secertaris". Daaronder prijkt het zegel van de Rederijkers kamer uit 1833. 4. N. Beets."In het album van de Rederijkerskamer: voor uiterlijke welsprekend heid, binnen Leyden" In: Studenten Almanak Leyden 1835, p. 147-148 Collectie Academisch Historisch Museum Leiden 5. [I.. R. Beijnen|. Lotgevallen der Rederijkerskamer voor uiterlijke welsprekend heid, binnen Leyden, gedurende het tweede jaar van derzelver bestaan. Leyden: J.G. la Lau, 1835 Collectie UB Leiden. 1047 B 60 102

Heylooer Cronyck | 1982 | | pagina 102